taje.tajemna

Obtěžování na netu, popř. na skype, Icq apod.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak nebo kam nahlásit, když někdo obtěžuje moje děti na netu. Holky jsou hrozně chytlavé a naivní a přislíb nafocení fotek do časopisu je opravdu lákavý. Nedokáži jim vysvětlit, že za tím vším je něco docela jiného. Děkuji

Nejlepší odpověď
Jakub

Pokud vyslovím svůj názor na tuto problematiku, tak schytám deset palců dolů. Nahlásit to můžete na lampárně na Hlavním nádraží. Jediný osvědčený prostředek je zakázat dětem tyto sociální sítě a vést je k práci a k jiné zábavě. Ale na to je zřejmě ve vašem případě již pozdě.

Další odpovědi
SinceX

Na obou programech ICQ a SKYPE je nahlásit nevyžádanou poštu – něco jako antispam..nebo můžete blokovat osobu..
u webu typu Lide.cz xchat.cz atd. atd. je to horší, přesto můžete nahlásit daného uživatele administrátorovi zkráceně admin., jestliže chcete odříznout holky od internetu a používáte Mozillu Firefox tak najeďte na :
Nástroje->Možnosti->Zabezpečení→ zaškrtnout políčko použít hlavní heslo a vaše holky se nikam nedostanou, snad ani na hlavní stránku..na internetu se dá dozvědět jak dát rodičovský zámek..takhle by je to mohlo jedině odradit :))