Danarny

Obtěžování po ICQ

Poslední dobou mě po ICQ obtěžují různí lidé, i když dám dotyčného blokovat a nahlásit, začne obtěžovat pod jiným ICQ číslem, neustále si zadávají nové. Lze se nějak bránit, např. že by si mě nemohli přidat do svého kontaktu, nebo aby mi vůbec nechodily zprávy od cizích lidí, jen od těch, které bych já přidala jako první po třeba mailové dohodě? Mám na ICQ mnoho kontaktů, o které stojím, nerada bych ho mazala. Díky za radu

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Na skype se to tolik neděje, nevím jak je to přesně na icq, ale na skype je možnost nastavení že můžou kontaktovat jen lidi ze seznamu.

Další odpovědi
Terryle

Myslím, že přijímání zpráv jen z tvého seznamu kontaktů jde nastavit i na ICQ, ale záleží asi na programu, který používáš (oficiální ICQ program / QIP / Miranda / atd). Zkusila bych se prohrábnout v nastavení, nebo sem aspoň napsat, jaký přesně máš program – snad pak někdo poradí přesnější návod.

anonym

jednoznacne nejlepe ma tuto problematiku vyresenou program QIP … ten umoznuje zadat kontrolni otazku treba „jak se jmenuje muj pes ?“ nebo „jake je moje mobilni telefonni cislo ?“ … nebo jen „jak se jmenuje sesty den v tydnu ?“ podle toho koho si chcete pripustit k telu a koho uz ne vybirate obtiznost otazky 🙂

tato kontrolni otazka se zobrazi lidem kteri se vas pokousi kontaktovat aniz byste je meli ve svem seznamu pratel … qip je samozrejme chytrejsi a pamatuje si kdo uz na otazku odpoedel spravne, nedava ji nikdy vice nez jednou … je to velmi elegantni reseni, dokud dotycny neodpovi spravne tak se o jeho zpravach vubec nedozvite ! A to je prave ta velka vyhoda.

Takovouto jedoduchou otazkou se totiz zbavite bezpecne vsech reklamnich botů, vsech nezvaných „hostů“ ve vasem icq …