Lukas27

Obešla by se příroda bez člověka ? a obejde se člověk bez přírody?

Odpovědi
Ametyst

Příroda by si bez člověka naopak odpočinula a přestala trpět. Člověk bez přírody zahyne nejen bez potravy, ale i bez kyslíku a bez toho zlolajného CO2.

Rokio

Příroda by se obešla bez člověka a člověk se neobejde bez přírody. Ten je na ní závislý.

Kelt

Příroda se bez člověka obejde. Jsou místa, kde člověk nevstoupil. No a člověk se bez přírody neobejde. Může si vyrábět všechno, oděvy, potraviny – pokud zná složení a třeba i žít pod zemí v jeskyni. Ale něco mu bude chybět. Vzduch, sluneční světlo, pramenitá voda, tráva – umělá není jako pravá. Takže chemicky to je stejné, ale stejné to nebude. Takže osídlenci na Marsu si nikdy nevytvoří atmosféru jako my za Zemi.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Ametyst

Kelt: Na Marsu jsou jiné podmínky. Viděla jsem pěkný film o hochovi, který se jako první dítě narodil na Marsu astronautce.(Hrál ho Asa Butterfield). Potom přiletěl na Zemi a měl velké zdravotní potíže. https://www.csfd­.cz/film/109763-vesmir-mezi-nami/prehled/