MichaelOffic

O kolik by se zdražila voda, kdyby se z ní(konečně) začaly filtrovat i menší mikroplasty?

Nejlepší odpověď
Kepler

Těžko říci, nejsem ekonom. Na mikročástice by byl potřebný mikrofiltr a ten by pořádně drahý a jeho provoz taky. Naštěstí nic takového není potřeba, protože:

  1. Dosud nebyl prokázán jejich škodlivý vliv (pokud vím).
  2. Většina těchto a jiných mikročástic (zákalu) je odstraňována klasickou metodou flokulace a následnou pískovou filtrací.

Mikroplasty jsou přítomny jen v některých povrchových tocích zatížených lidským faktorem.
Buďme si ale jisti, že voda bude zdražovat dál i bez dalších investic…

Další odpovědi
nyjono

Jak by řekl klasik, pláčeš na špatném hrobě.
Toto není tak snadné. Na vodu a její cenu ne navázaná celá další ekonomika. Není to pouze voda v domácnosti. A vodovodní řád je propojen.