davestejk

O čem je písnička od Wanastowích vjecí – Andělè ?

Co tě to hned po ránu napadá,
nohy ruce komu je chceš dát.
Je to v krvi co tvou hlavu přepadá,
chtělas padnout do hrobu a spát.

Poranění andělé jdou do polí,
stěhovaví lidi ulítaj
panenku bodni – ji to nebolí,
svět je mami prapodivnej kraj.

Po ránu princezna je ospalá,
na nebi nemusí se bát
v ulicích doba zlá ji spoutala,
polykač nálezů a ztrát

Poranění andělé jdou do polí,
stěhovaví lidi ulítaj
panenku bodni – ji to nebolí,
svět je mami prapodivnej kraj.

Co tě to zas po ránu napadá,
za zrcadlem nezkoušej si lhát.
Miluju tě, chci tě – to ti přísahám,
na kolenou lásce pomož vstát.

Poranění andělé jdou do polí,
stěhovaví lidi ulítaj
panenku bodni – ji to nebolí,
svět je mami dokonalej kraj

Díky za odpoveď
Doplňuji:
Nejsem zadnej Michal Kolesa ? Kdo to je ? Já ne. A co to má spolecnýho s mojí otázkou ? Jestli je otazka nevhodna tak sorry no.

Nejlepší odpověď
annas

Je to skladba o zklamání. Ale je uvedený návod, jak se s ním vyrovnat. Změnit myšlení, uvědomit si, co může člověk ztratit, být optimista..

Každý má jiný pohled, takže naznačím.

​Autor​ jako chlapec ​ nechápe, proč dívka touží zemřít,​ ​ i když prožila​ ​zklamání. Dá se řešit jinak – jít do přírody, utéct před zlým světem.​ Dívka je pro něho andělem, ​ bytostí milovanou, krásnou, ušlechtiilou, proto by myšlenky na něco jiného měly změnit její rozhodnutí – bodnutí = procitnutí ze zklamání, nepřipouštět si, že svět, v němž žije ,není, dokonalý…

Chlapec se diví tomu, jaké nápady má dívka (pohled do zrcadla, nástroj poznání pravdy – za zrcadlem ji nevidět – útěk před ní) když ji miluje, ​prosí jí ve jménu lásky, aby neuvažovala o smrti. On pro ni udělá všechno, aby jí zajistil spokojenost, blaženost = nebe, a nemusela se bát zlého okolního světa.

Používá hodně přirovnání, symbolů, tedy skrytých významů.
Anděl, nebe, zrcadlo – za zrcadlem, bodnutí atd.

Další odpovědi
anonym

Duševní vyjádřování se k životu z pohledu umělce.

davestejk

polykač nálezů a ztrát ??????