Avatar uživatele
1991kata

novela zákona 2010

Prosím poradte mi někdo, v novinách a na internetu to nemůžu vyčíst. Můj přítel je ve výkonu trestu odnětí svobody na 4 měsíce,chytly ho s avii, na kterou neměl oprávnění skupiny ,,C" dostal prospěšné práce u starosty(s kterým jsou problémy),a ten mu neuznal odpracované hodiny, soud mu nevydal papíry aby mohl odpracovat hodiny uběhl rok a už neměl právo si to odpracovat,proto se mu to proměnilo na trest odnětí svobody(§180d) tak nevím jestly se to na něj vztahuje nebo ne, někde je že se to vztahuje na řízení bez řidičského oprávnění neboli ten kdo nikdy nedělal autoškolu) ale nikde neni bez příslušné skupiny nebo poskupiny.
Doplňuji:
ještě prosím o radu pokud se to na něj vztahuje kdy by ho mohly pustit?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4361 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
mj81

"řízení bez řidičského oprávnění" - tím se rozumí i to, když řídím vozidlo, na které nemám příslušné oprávnění, to je oboje stejný paragraf.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
standa

Přítele na Nový rok opravdu pustí, protože trestný čin "Řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění" dle § 180d stávajícího trestního zákoníku, již v novém trestním zákoníku není trestným činem a zbytek trestu bude zrušen.

Btw.
Pokud by řídil bez řidičáku, který mu byl dříve zabaven (body, alkohol aj.), tak na tento případ by se pak ´amnestie´ nevztahovala, protože sice by mu byl zrušen trest za § 180d, ale zůstal by mu § 171 "maření výkonu úředního rozhodnutí"..., to jen tak na okraj.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony