bude se na mě vztahovat novela zákona od1/1/2010

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat zda se na mě bude vztahovat novela,pro trestný čin podvod §250/3odst.,ještě jsem nebyla odsouzená.Mohl by jste mi poradit zda se mi změní trestní sazba?Nyní mám 2–8let,změní se to?Děkuji za odpověd.

Odpovědi
standa

Ve vašem případě se do novelizovaného paragrafu (209) „PODVOD“ dostal nový odstavec (3), který rozlišuje vzniklou škodu i jako „větší“ (v původním znění byl pouze pojem „značná škoda“). V tomto odsatvci je horní sazba trestu 5 let.

Takže bude záležet na případném překvalifikování ŠKODY vzniklé podvodem.

Pokud soud dospěje k závěru, že vzniklá škoda nebyla „značná“ ale jen „větší“, tak lze očekávat i překvalifikování výše trestu.

O těchto skutečnostech byste měla být soudem vyrozuměna do konce ledna.