palicce

novela trestního zákon

Mám dotaz, můj přítel je ve výkonu trestu za proměnu podmínky, kterou dostal za krádež §247 a za neoprávněné držení platební karty, pak ji porušil výtržnictvím a opět §247.. nyní je v soudním řízení opět za §247. Bude se na něj vztahovat také propouštění k 1.1. nebo alespoň zkracování trestu ? Děkuji za odpověď..
Doplňuji:
Ve starém trestním zákoníku je §249b Neoprávněné držení platební karty. V novém trestním zákoníku již ale přímo takto definovaný čin není. Už tu je jen Neoprávněné užívání cizí věci.

Nejlepší odpověď
standa

Téměř podobná otázka zde již byla zodpovězena – viz odkaz níže

Pokud se ale NEjedná o ´opakovanou´ drobnou krádež (což nejspíš neoprávněné držení platební karty bude), tak se ´amnestie´ na tento čin vztahovat nebude.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/bude-se-na-me-vztahovat-amnestie-k-1-1-2010