Terezka77

Nové kotě doma

Zdravím,
Za jakdlouho si zvykala vaše kočka?
Čím jste ji to zpříjemnili?

Jak jste rozmístili v bytě pelíšek, záchůdku a misky jídlo/voda?

Včera jsme si dovezli kocourka Ruská modrá z chs.
Celou noc promňoukal, schovává se. Granulí a vody si dal jen trochu. Na záchůdku byl jednou.

Kapsičku s probiotiky si naštěstí dá :) ..
Děkuji za zkušenosti

Odpovědi
Drap

Dej mu čas. U každého kotěte to bude jiná doba. Občas s ním pohraj , ať si na tebe zvyká. Je mu smutno.

da ny

„Vaše kotě může být zpočátku plaché, ale brzy bude chtít prozkoumávat další věci a místa. Pokud je váš domov zabezpečený proti poškození kotětem, umožněte mu průzkum pod dohledem. Nebo je mějte prvních pár týdnů v jeho vlastním pokoji s okny, kde bude často v kontaktu s lid“
https://www.ro­yalcanin.com/cz/cat­s/kitten/collec­ting-your-kitten-and-their-first-week-with-you
https://www.ro­yalcanin.com/cz/cat­s/kitten/collec­ting-your-kitten-and-their-first-week-with-you?utm_campaign=on-rc-cz-other-startOfLife-x&utm_source=go­ogleSearch&ut­m_medium=brand-searchPaid-x&gad_source=1&gclid=­EAIaIQobChMIq4Sv_sfx­ggMVCZGDBx0JBA­HUEAAYASAAEgL6pvD_BwE

zjentek

Naše kočky byly rády HNED. Všechny. Vždycky. Nepotřebovaly k tomu nic. Vše, do čeho přišly, bylo přirozené, prostředí zde pro ně existovalo ve stavu, v jakém bylo, než přišly. Stačilo otevřít dveře, trochu se rozhlédly a… už bydlely, docela přirozeně 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

cappuccino

Kotatko hleda mamu! Je v novem prostredi a boji se. Musis ho hladit, aby vedelo, ze ma v tobe ochranu, ze se nemusi bat.
Granule asi jeste nikdy nezralo, nezna to. Proc ses nezeptala chovatele, cim ho krmit? Nemuzes tam zavolat, aby ti dali par tipu?
Urcite to bude par dni trvat, nez si zvykne na novy domov.

da ny

To se ptáte „brzy“. Většinou se každý pídí po informacích a zkušenostech, než si pořídí kotě.