EDA

nová okna a vertikální žaluzie

Po výměně oken v cihlovém domě uvažuji o vertikálních žaluziích, tzn. okna bez záclon. Má někdo zkušenosti, jestli nebudou místnosti působit studeně?

Nejlepší odpověď
tom004

Určitě ne.I vertikální žaluzie se dělají s různými vzory a v různých barvách.Stačí si jen vybrat podle interiéru.A mají proti záclonám výhodu,nenachytá se na ně tolik prachu jako na záclony,snáz se udržují,a jsou vhodnější i pro alergiky.

Další odpovědi
Hlada

Okna bez záclon je móda, která k nám přichází ze zahraničí. Je to věc vkusu. Dobré je také zvážit, jestli je do oken vidět. Ukazování svého soukromí není v našich krajích obvyklé.

led

Vertikálne žaluzie majú výhodu tam, kde vám nepozerajú do okien. Môžte si ich natáčať podľa polohy slnka a stále máte svetlo.
Horizontálne zase bránia pohľadu do bytu.
Materiál na zvislé (vertikálne) žaluzie môže byť z rôzneho materiálu aj z textilu (toto horizontálne nemôžu). Akú potlač a farbu použijete, záleží od vášho vkusu.

Okno bez záclony mi připadá jako úplně normální věc. Nikde, kde jsem bydlel jsem neměl na okně záclony. Žaluzie mám normální horizontální. Jednoduché a účinné řešení. Dají se snadno nastavit i tak, aby dovnitř nebylo vidět, ale propouštěly světlo.