DIH

záclony na oknech

Proč si lidé dávají do oken záclony.? Jen kvůli tomu aby tam „nešlo“ vidět.?

Nejlepší odpověď
elektrikář

Záclony v oknech mimo své estetické funkce, jemně rozptylují sluneční světlo.

Doplňuji:
Jsou také nádherný lapák na prach. Pral jsem záclony z nepoužívaného podkroví. Doslova jsem vyrobil krásný ingoust.

Další odpovědi
Drap

Ano, je to jeden z důvodů kromě estetické funkce

marci1

Jen aby tam nebylo vidět, určitě ne. Dávají si na okno i krátké záclonky, aby si pokoj zútulnili. Policisté doporučují obyvatelům rodinných domků, kteří mají v přízemí velká prosklená okna, aby si záclony pořídili z důvodu bezpečnosti, tedy aby tam opravdu nebylo vidět.

Zdroj: Vlastní zkušenost v rodině.

brillant

Částečně také dokážou pohlcovat hluk.