nula

Norma zábradlí

Jaká je norma pro velikost mezer mezi jednotlivými prvky v zábradlí schodiště rodinného domu? Např. mezi nerez lanky u lankové výplně?

Odpovědi
honza19hk

10–12cm, je to proto aby tam nemohlo dítě strčit hlavu.Protože u malých dětí platí žekde protáhne hlavu tak se protáhne celé.Lanko je ale pružné tzn že se dá roztáhnout,což ale dítě nedokáže. Navíc špricle zábradlí by měly být svisle tak aby nebylo možné po nich šplhat. Ovšem zábradlí pro své sokromé účely si můžeš udělat jaké chceš,toto platí pro veřejné budovy,školy,kni­hovny ,paneláky bytovky atd…Stejně jako předepsaná výška zábradlí kolmá na rameno schodiště 110cm