fyziq

Je pravda, že u 3310 není možný odposlech a že se nedá určit odkud volající volá?

Je pravda, že u 3310 není možný odposlech( že se nemůžou nabourat třeba policajti) a že se nedá určit odkud volající volá?

Nejlepší odpověď
MK44

Signál mezi lokální anténou poskytovatele služby a mobilem je standardizovaný – na typu mobilu nezáleží. Data mezi anténou poskytovatele a jeho telefonní ústřednou běží společně a nerozlišuje se, z jakého typu koncového zařízení pocházejí. Na určení buňky, k níž je mobil momentálně připojen jeho typ nemá vliv. K tomu, aby nešlo zpětně zjistit, ke které buňce se určité tf. číslo připojilo, by bylo nutno provést zásah do centrálních síťových zařízení.

Další odpovědi
cochee

Šifrování hovorů (a tedy bránění odposlechu) podporují jen některé ne až tak obvyklé mobily, třeba Blackberry nebo Vertu (a to ještě si nejsem jistý, jestli všechny modely). Zaměřit jde jakýkoliv GSM mobil pomocí triangulace a dat z nejbližších BTS.

jáára

není

klumprt

O tom jsem jakživ neslyšel a považuju to za kravinu.