Avatar uživatele
anonym

Nočník nebo záchod?

Dobrý den, mám syna ve věku, kdy už by mohl pomalu čůrat jinam než do plenky 🙂
Můžete mi poradit, zda je dobré učit dítko na nočník (případně jaký) nebo rovnou na záchod?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? shikanzen před 5461 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
lela-n

Dobrý den,
vzhledem k tomu, že u každého dítěte je to čistě individuální záležitost, zkusím poradit podle svých zkušeností.
Zásadně jsem se obě děti snažila zbavit plen v letním období, to potom nevadilo, když se nám přihodila nějaká ta „nehoda“. Starší dcerka se nočníku naučila poměrně rychle, ovšem u synka to bylo veselé, dostal od nás nočník ve tvaru medvěda, přední část byla dost vysoká, nebyl nijak anatomicky tvarovaný a zdálo se mi, že
nebyl ani pohodlný. Synek si ho v rámci "seznamování se s nočníkem " zamiloval, ovšem měl ho pak spíše jako hračku než nástroj k čůrání… Takže u nás platilo jedno – přistavit k záchodu s tím, že může čůrat jako tatínek, a za odměnu
si spláchnout 🙂   To fungovalo na jedničku, vřele doporučuji vyzkoušet! 😉
Co se výběru nočníků týče – existují klasické,jako jsme měli my, v podobě zvířátek nebo i s melodií, která se ozve, když dítě vykoná svou potřebu…který je nejvhodnější, si etroufám říct, ale pravda je taková, že klasikou nic nezkazíte…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Annabbella

My začali zkoušet rovnou na záchod. Z nočníku měl syn doslova hysterák a odmítal na něm sedět. Na záchod vidí, že chodíme my, a protože je taková opička, chtěl to zkusit taky. Někdy tam chce a zadaří se (je to ale pohoda jen spláchnout a neřešet co s tím v nočníku), někdy nechce ani slyšet. Ještě jsme na plínách a je mu 19 měsíců.

před 4704 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek