Nočník nebo záchod?

Dobrý den, mám syna ve věku, kdy už by mohl pomalu čůrat jinam než do plenky 🙂
Můžete mi poradit, zda je dobré učit dítko na nočník (případně jaký) nebo rovnou na záchod?

Odpovědi
lela-n

Dobrý den,
vzhledem k tomu, že u každého dítěte je to čistě individuální záležitost, zkusím poradit podle svých zkušeností.
Zásadně jsem se obě děti snažila zbavit plen v letním období, to potom nevadilo, když se nám přihodila nějaká ta „nehoda“. Starší dcerka se nočníku naučila poměrně rychle, ovšem u synka to bylo veselé, dostal od nás nočník ve tvaru medvěda, přední část byla dost vysoká, nebyl nijak anatomicky tvarovaný a zdálo se mi, že
nebyl ani pohodlný. Synek si ho v rámci "seznamování se s nočníkem " zamiloval, ovšem měl ho pak spíše jako hračku než nástroj k čůrání… Takže u nás platilo jedno – přistavit k záchodu s tím, že může čůrat jako tatínek, a za odměnu
si spláchnout 🙂   To fungovalo na jedničku, vřele doporučuji vyzkoušet! 😉
Co se výběru nočníků týče – existují klasické,jako jsme měli my, v podobě zvířátek nebo i s melodií, která se ozve, když dítě vykoná svou potřebu…který je nejvhodnější, si etroufám říct, ale pravda je taková, že klasikou nic nezkazíte…

Annabbella

My začali zkoušet rovnou na záchod. Z nočníku měl syn doslova hysterák a odmítal na něm sedět. Na záchod vidí, že chodíme my, a protože je taková opička, chtěl to zkusit taky. Někdy tam chce a zadaří se (je to ale pohoda jen spláchnout a neřešet co s tím v nočníku), někdy nechce ani slyšet. Ještě jsme na plínách a je mu 19 měsíců.