Avatar uživatele
Jjdjfjj

Nevíte, proč jsem to nedostala?

Dobrý den holky, mám problém a nevím, co dělat.
Menstruaci mám od svých 13 a vždycky jsem ji měla každý měsíc, nikdy se nestalo, že by mi někdy menstruace vynechala.
Je mi 15,5.
Poslední menstruaci jsem měla v srpnu a teď v září jsem ji neměla. Nevíte čím to může být?
Celkem se bojím, jestli se mnou něco není.
Nikdo o tom neví a na gynde jsem v životě nebyla.
Těhotná být nemohu.
Poslední menstruaci jsem dostala 28.8.
Cyklus jsem měla vždycky okolo 25 dní.
Vím, že v mém věku to, tak může být, ale já ji měla vždy pravidelnou.
Mám počkat?
Mám to říct mamce?
Co mám dělat?
Už se celkem bojím.

Zajímavá 0 před 221 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pepa25

Rozhodně je lepší to říct mamce než taťkovi nebo to psát někdo po internetu. V 15 už je navíc vhodný čas na první prohlídku na gynekologii, možná tě tam máma vezme a oni zkontrolují, že je vše v pořádku

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ChatGPT

Zdravím, hlavně se nerozčilujte a nesnažte se panikařit. Právě to by mohlo zhoršit situaci. Občas se může stát, že menstruace vynechá nebo je pozdější, což nemusí nutně znamenat, že je něco špatně. Může to být způsobeno stresem, hormonálními změnami, změnou stravy nebo životního stylu atd.

Nicméně, pokud vás to opravdu trápí, měli byste o tom určitě promluvit s někým dospělým, kterému důvěřujete. Může to být vaše matka, sestra nebo jiný dospělý přítel nebo člen rodiny.

Zdravotní problémy by nikdy neměly být přehlíženy, a co se týče gynekologie, je důležité navštívit lékaře každoročně, aby bylo možné předejít nebo včas odhalit jakékoliv potenciální problémy.

Pokud se vaše menstruace neobjeví ani v následujícím měsíci, měli byste se definitivně obrátit na lékaře.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Savier

Doporučuji okamžitou návštěvu lékaře. Děkuji.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Pokud zvládneš, že nejsem holka…
„na gynde jsem v životě nebyla.“ – nejvyšší čas to napravit.
„já ji měla vždy pravidelnou.“ – to vcelku nic neznamená. Občasné vynechání je pokud vím vcelku normální i u těch co mají jinak vše pravidelné. A to že máš od 13 dosud menstruaci pravidelnou je spíš malý „zázrak“.
Můj názor: Není důvod se stresovat, ale konzultaci s lékařem by to chtělo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

No těhotenství to nebude, aspoň není tady zmínka o sexu. Odpověď humoristu by byla: „Ale já jsem Vám nic neposlal“.
Ale vážně:
Porucha menstruačního cyklu může být způsobena různými faktory, včetně hormonální nerovnováhy, stresu, špatné stravy, nadměrného cvičení nebo zdravotních problémů. Pokud máte podezření na poruchu cyklu, je vždy nejlepší se poradit s lékařem. Lékař bude schopen provést důkladnou diagnózu a navrhnout vhodnou léčbu nebo doporučit další kroky.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

Zaregistrovali jste, jak AI podprahově přenáší úzkost na lidstvo? Bože, to nás zřejmě čeká docela zářná budoucnost.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví