annas

Nevíte o nějakém zdroji, z něhož zjistím, zda kožní astenie postihuje i lidi?

Otázka mě napadla v souvislosti s existenci různých anomálii u zvířat. Okřídlené kočky, které samozřejmě nelétají …

Nejlepší odpověď
vagra

Syndrom je pojmenovaný po dvou lékařích, Edvardu Ehlersovi z Dánska a Henri-Alexandre Danlosovi z Francie – Ehlers-Danlos syndrom ( EDS )postihuje také lidi.
V zásadě jde o skupinu dědičných vad pojivové tkáně.
EDS je způsobena vadou bílkoviny zvané kolagen který je velmi důležitý pro pružnost kůže, svalů, vazů a cév.
Vyznačuje se roztažitelností kůže, abnormální ohebností kloubů a křehkostí tkání.
Na tuto nemoc, prozatím neexistuje účinný lék.

Zdroj: z několika internetových zdrojů-např- emedicine.med­scape.com/arti­cle/943567-overview

Další odpovědi
dědapetr

Kočičí Kožní Astenie je vzácné dědičné onemocnění zjištěno u koček. Souvisí to s Ehlers-Danlos syndrom , vyskytují u lidí a dalších zvířat.
Leccos – Astenie
Astenie
, slabá fyzická a psychická konstituce. Astenie neurocirkulační, srdeční neuróza psychogenního původu, projevující se pocity tlaku a píchání u srdce, změnami tepu.
Ottův slovník naučný
↑ nahoru
Asthenie (z řec.) značila dle Browna jakousi ochablost, uslabení organismu. Rozdělovalť týž autor veškeré choroby na sthenické, kde normální dráždivost zvýšena, a asthenické, kde snížena byla. Asthenická horečka značí se povšechnou sesláblostí, činnost srdce jest omezena, tep malý, prázdný, měkký a hojný. Teplota bývá mnohdy značně vysoká, čití smyslův omezeno. Během některých chorob, jako septicaemie, tyfu, asthenické horečky vyskytají se poměrně často, v jiných horečnatých nemocech jeví se pouze ve případech nejtěžších, tak u neštovic, spály, spalniček.
Dlouhým trváním chorob horečných, a to zejména u lidí před tím neduživých a sešlých mění se původní sthenická horečka v asthenickou. Ostatně název asthenický označuje pouze příznak; chceme-li zdárně proti a-ii působiti, nutno přesně stanoviti její příčinu. – Asthenickými záněty nazval Virchow tvary zánětu, v ochablých částech těla se usídlivší, tudíž záněty marantické, senilní, hypostatické ap. Peč.

http://leccos­.com/index.php/clan­ky/astenie

To jediné co jsem našel.