:))*

Nevíte někdo prosím jestli jsou nějaké výhody v silniční dani pro kategorii N (nákladní automobily)?

A jestli existovaly nějaké výhody dříve?

Odpovědi
anonym

Co by těmi výhodami mělo být? Zákon o silniční dani je jasný. Počítá se základem daně, sazbou daně a obdobím (kombinovaná doprava, vozidlo používané k dopravě jen část roku). Dále zde počítáme se snížením nebo zvýšením daně podle stáří vozidla (rozhodující je datum 1. registrace) a se snížením daně dle §6, odst.9.
Žádnou výhodu v zákoně ale nevidím. Vozidla mají podle svých katgegorií určeny sazby daně.