Rozamunda

nevíte někdo proč je na některých tužkách na oči na druhým konci taková jakoby guma ?

k čemu to slouží ?

Nejlepší odpověď
iceT

Pro rozmazání linky,aby se vytvořil efekt kouřového líčení,a proto aby se taky rozostřila linka.

Doplňuji:
Pokud tedy nechceš mít linky moc výrazné,tak si je tou gumou rozmázneš do ležérního rozmazaného efektu.

Další odpovědi
Děda Louda

To je ochrana, by sis nevypíchla oko ostrým koncem nástroje.

led

Děda Louda,
je pravda, že j prípade pichnutia gumovou časťou ceruzky si oko pri menšom tlaku neprepichne ako ostrým koncom, ale oko si môže aj tak poškodiť. Tá ceruzka je totiž v priemere tenšia než je priemer očnej bulvy. Tak…
Kto neverí, nech to radšej neskúša! Použijme ju radšej len k tomu líčeniu.