bolak

Nevíte jak to mají lidi co se bojí výšek s ježděním výtahem?

Chodí raději po schodech nebo jim tohle nevadí, když je pod nima sice zem ale pod ní desítky metrů prázdnoty?
Doplňuji:
mowla: myslíš tohle? > http://www.lou­pak.cz/video/sran­dicky/12785-dira-ve-vytahu :)

Nejlepší odpověď
annas

Chodím pěšky do nejvyšších pater . Zůstala jsem dvakrát ve výtahu viset. Poprvé šel výtah mezi patry otevřít a známá mně pomohla vylézt. Podruhé jsem čekali hodinu, než se výtah rozjel a my vystoupili.

Netrpím fóbií, ale závratěmi při změnách výšek. Je to nepříjmený pocit. Trvá pak chvíli, než se „napravím“. Proto upřednostňuji chůzi po schodech. Nelezu ani na žádné věže.

Další odpovědi
anonym

Výtahy nevadí – pokud nemají skleněnou podlahu, ta hloubka není vidět.
Doplňuji:
bolak: tak něco takového zažít, odvážej mne s infarktem a zahnědlýma kalhotama…
;-D

anonym

Jsem z těch, kdo se bojí výšek, ale výtahy mě vůbec nevadí.5 let jsem byl horník a sjížděli jsme klecí 800m pod zem.Toto mi taky nevadilo.

led

Pokiaľ cítia a vidia pod sebou dotyk nohy s nepriehladnou, prípadne i nepriesvitnou (aj s týmto majú niektori ľudia ťažkosti) podlahou, nemajú problémy, pokiaľ netrpia aj klaustrofóbiou (chorobný strach z uzavretých priestorov).
Na toto narazili aj v obchodných centrách so sklenenými priehľadnými schodami a mostíkmi, riešili to zmatnením skla, prípadne položením kobercov.
Strach z výťahu je iná kapitola, ide o strach z nemožnosti úniku z uzavretého priestoru výťahu v jeho prípadnom páde, či jeho samotného pohybu so sprievodnými akustickými a kinetickými javmi. Niekedy im pomáha prítomnosť ďalšieho človeka – Nebojsu.

marci1

Některým to vadí a chodí po schodech. Horší je pro ně „skleněný výtah“, tam už tu výšku vidí. Do výtahu asi určitě nepůjde člověk, který trpí klaustrofobií.

zjentek

jsem z těch, kdo se nebojí výšek, ale výtahy mně hodně vadí ,(
Doplňuji:
jsem si téměř jistej, že být v takovým výtahu, co tady máš v odkazu, tak jsou mí pozůstalí bohatí, páč bych tam rovnou odevzdal lžíci ,(

anonym

Oni tam radši nechodí a žijou v zemljankách.

pusinka50

Já uvízla 2× v životě. Jednou mezi 6. a 7. patrem a byla jsem s mým malým synkem a manželem a výtah pak kousek poodjel dolů a já měla šílený strach, že ho brzdy už moc dlouho neudrží. Museli nám sousedi rozbít kladivem z venku část skleněné výztuže, zbytek vymlátil manžel a mezi patry jsme se dostali ven. Pak jsem to zažila ještě jednou ve skleněném výtahu v zaměstnání . Musím přiznat, že jsem dlouho měla problémy jezdit výtahem a raději jsem šlapala pěšky, a jednou, když nešlo šlapat pěšky a musela jsem výtahem, tak jsem poprosila ochranku, jestli by se mnou nevyjela nahoru. Teď, po několika letech už jízdu výtahu celkem zvládám, ale jsem moc ráda, že bydlím v 1. patře a můžu chodit pěšky.