dnb

Nevíte, čím se dá zvýšit chuť k jídlu?

Tento problém nemám vyloženě já, ale kamarádka. Vidím, že nemá chuť k jídlu a stále nebezpečně hubne. Tak jestli máte nějaké rady, děkuji za ně.

Nejlepší odpověď
marci1

Je možné, že za nechutenstvím stojí nedostatečné množství vitamínů a minerálů, je tedy vhodné zvýšit jejich příjem. Rozhodně se také vyplatí do jídelníčku zařadit jídla, která chuť podporují. Jedná se například o:
Kyselé mléko
Jogurty
Pomeranč
Jablko
Grep
Česnek
V případě, že potíže přetrvávají dlouhodobě a přístup k jídlu se nelepší, je nutné navštívit lékaře, který vyloučí případný zdravotní původ obtíží. 🙂

Další odpovědi
elkon

Co takhle lékař? Tady není zdravotní středisko.

Rokio

Většinou psychiatrických léků. Osobní zkušenost.

Ty ale může předepsat pouze psychiatr. Pokud by je tvoje kamarádka chtěla brát, tak to důkladně musí prodiskutovat s psychiatrem.

Nemůžeš jí je dát ty, nebo některý obyčejný člověk, ale pouze odborník na medicínu.

cappuccino

Zkusit muze pivovarske kvasnice, jmenuji se Pangamin. Je po nich zvysena chut k jidlu a uskodit nemuzou.
Jinak prehodnotit vyzivu anebo i poradit s lekarem.

Pollon

Chuť k jídlu mohou pozitivně ovlivnit i některé bylinky, například rozmarýn, bazalka, máta nebo fenykl.

VaclavZeman

Ježíši, já bych potřeboval opak!

dnb

Děkuji Marci a Cappuccine za rady, už jí lépe 😉

cappuccino

Rokio promin, ale cpat nekoho psychofarmaky kvuli zvyseni chuti k jidlu, to je snad to posledni, co by nekdo udelal!! Dokazes si predstavit ty nasledky, co by to s ni mohlo udelat?
Radeji nepis nic a nereaguj na to, nez davat takovehle nebezpecne rady!!
Uvedomujes si, jak moc muzes te holce ublizit??!!!

Elita národa

Omlouvám se všem, ale už nemohu dávat dále tzv. „lujky“, takže až zítra.