bubukaa

nevím co stím

potřebuju poradit mám psa křížence jezevčíka má tak 25 cm odhadem.začnu od začátku minulý rok nám spadl plot tak sousedi udělali nevý ale špatně a od země je 10 cm díraA PAK AŽ PLOT no a on nám tudy prolízá tak jsme tam daly ještě jeden plot za tůje (u plotu máme tůje) dali jme tam plot asi metr něco vysoký a on ho ale přeskočí vymíšlíme různé barikády protože sousedi mají velkého psa hrají si spolu a my sousedy musíme furt otravovat aby nám ho přinesli nevím co tsím nemáte nějaký nápad během 15 min včerq utekl 5krát

Nejlepší odpověď
ReHu

Pomůže asi jen zatasení těch 10 cm pod plotem. třeba tam dát řádku cihel či kamení. Až to zaroste trávou, tak to nebude vidět a pes tam nepodleze. Jde také o to, jestli plot podhrabává. to by se muselo něco dát i do hloubky do země.
Ani ho netrestejte, to je k ničemu. Musíte počkat a chytit při činu, zarazit ho v době, kdy se chystá na útěk nebo je na cestě. Trestání po akce je neúčiné.

Další odpovědi
Gwen

Prodávají se z poměrně tenkého armovaného betonu tzv. podhrabové desky. Normálně se pokládají hranou na zem a až nad ně se dělá plot, ale my jsme je zahrabali zčásti do země, aby se nám nepodhrabal pes ani želvy a máme pokoj. Mají je ve stavebninách ve dvou šířkách, pokud vím, a nejsou drahé. Prodávají se také ve firmách, které dělají ploty.
Tady http://www.zbo­zi.cz/items?q=pod­hrabov%C3%A1+des­ka&sId=IPBAOJY3wLlEf­N0I2D3J&prevI­temType=new&max­StockAvailabi­lity=-1&atDepotOnly­Flag=0&paymen­tType=&create­Time=&credibi­lity=&r=zbozi1&i­temType=new&or­der=cheap&oldShi­re=&shire=&min­Price=&maxPri­ce= máte podhrabovou desku dva metry dlouhou a půl metru širokou za 330 Kč. Stačí do vyhledávače, třeba Heureka.cz, zadat „podhrabová deska“ a už to lítá.

Můžete ji třeba 30 cm zahrabat do země, aby se pes nepodhrabal, a kousek nechat přečnívat přes plot – jestli je to pletivový plot, je to užitečné a na přichycení se prodávají svorky.