Spartaboy

Nevadí, když přípravek na klouby babička namíchá s Pepsi nebo Colou bez cukru? Je to doplněk stravy barnys.

Ani s jogurtem jí to nechutná.

Nevadí když přípravek na klouby babička namíchá s Pepsi nebo Colou bez cukru? Má to hroznou chuť

Co má hroznou chuť? Prosím upřesněte.

Nejlepší odpověď
annas

Neuvedl jste, který přípravekl. Těch je několik. Je od lékaře, nebo jde o doplněkstravy?

Ale obecně platí, že všechno, co má „charakter“ léků, se má zapíjet vodou z kohoutku.

"Zpíjení léků Coca-Colou či Pepsi (nápoj obsahující kyselinu fosforečnou), což jsou vyhledávané nápoje nejen mladší generace. Kyselina fosforečná ovlivňuje vstřebávání a vylučování některých léků ledvinami. Například lék používaný při léčbě zánětlivých revmatických onemocnění methotrexát se vylučuje z organismu podstatně hůře, pije-li pacient nápoj obsahující kyselinu fosforečnou, přičemž se mohou objevit i některé závažné nežádoucí účinky.

Existuje ale i opačný případ, kdy nápoj díky kyselině fosforečné usnadní rozpuštění léku v žaludku, a ten tak začne rychleji působit. Příkladem je antimykotikum itrakonazol.!

Nejlepší je poradit se o konkrétním léku s lékařem či lékárníkem. Vodou z vodovodu však chybu nikdy neuděláte."

Více v odkazu

https://inspi­rante.cz/index­.php/2019/01/24/cim-zapit-lek-expert-radi-vodu-z-kohoutku/

Další odpovědi
orwell

Nevadí, ono to stejně nejspíš nepomůže.