Anonim443

Neúmyslně krádež v obchodě v hodnotě 20 kč

S ochranou jsem vypnil nějaký papír : jméno přimeny číslo dokladu. Bydlíš i směrovací číslo chci se jen zeptat jeslí obchod my bude posílat nějaký dopis domu kdy jsem to vyřešil s policií. Nechybí aby to zistily doma jsem už plnolety děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
elkon

Krádež v obchodě

Krádež je vždy úmyslná. Samo ti do kapsy nic neskočí.

Další odpovědi
Pepa25

Krádež v obchodě

„Krádež je přisvojení si cizí věci a o trestný čin jde, pokud způsobíš škodu nikoliv nepatrnou, tedy vyšší než 5.000,– Kč. Když někdo ukradne věc za méně než pět tisíc, nedopouští se trestného činu. Nehrozí mu vězení ani zápis do rejstříku trestů. Dopustil se přestupku, který je nejčastěji trestán pokutou. A samozřejmě je potřeba nahradit ukradenou věc, buď jí vrátit, nebo zaplatit.“

Zdroj: https://www.bez­pecnaplzen.eu/pre­vence/jak-si-nezkazit-zivot/kradeze/kra­deze.aspx

Dochy

  1. Krádež je úmyslný čin. Chápu, že lze občas pronést něco bez placení, už se mi to stalo a vracel jsem se to doplatit. Ale pak to není krádež
  2. Vykašli se na ankety, když nejsi schopen si dát práci s tím, abys tam navrhl rozumné odpovědi.
  3. Nevím.