Gendero

Nepreskocila jiskra, co to znamena?

Na rande se sejdou 2 lide, kteri se znaji z psani i volani. Vidi, jak vypadaji na fotkach, vedi jaky ma kdo povahu, coz se da uz vycist z psani a volani.

Tak me reknete, jaka jiskra se porad resi pri osobnim setkani? Tohle me fakt dost unika.

Paul: Neodpovedel si mi na otazku

Nejlepší odpověď
paul1

Ona je to spíš taková nějaká chemie, která přeskočí. A jen při osobním setkání, na dálku to moc nejde.

Další odpovědi
Kazatel

Kupoval sis někdy kalhoty v eshopu? Velikost dobrá, na fotce též odpovídající, ale když prostě došly, tak to na vlastní oči ani pohmat nebylo ono? A teď si představ, že to jsi ještě ani nebyl vevnitř.

zjentek

Jiskra je cosi mezi nebem a zemí a když tak nejseš založené, nebude ani jiskra.

JežíšKristus

Paul1 myslím odpověděl dostatečně.
Ze psaní můžete poznat povahu člověka tak řekněme ze 30 %, jestli mu záleží na pravopisu, jestli se vyjadřuje sprostě apod. Zbytek lze poznat pouze při osobním setkání. Udává se, že polovina komunikace mezi lidmi je non-verbální, záleží na postavení těla, jestli se ten druhý cítí ve tvé společnosti v pohodě nebo mu jsi nepříjemný. To se na chatu nepozná. Prý taky při líbání člověk doslova ochutná toho druhého, a ten mozek to prý nějak analyzuje. Každý člověk má taky prý svůj specifický zápach, který my necítíme, ale třeba psi ano, proto vás poznají i po čichu. My to prý vnímáme jen podvědomě, a podle toho posuzujeme toho druhého, jestli nám „voní“ nebo ne. Jsou o tom články na netu. Výše uvedené se lidově označuje za „chemii mezi dvěma lidmi“ nebo za „přeskočení jiskry“.

Dochy

Zkrátka jiskra no… Při osobním setkání vnímáš na druhém o hodně víc faktorů, než zvládne psaný text, telefon, nebo nějaká fotka. A ten celkový dojem je obtížné popsat. Klidně Ti ten druhý může připadat jako podivín a nic moc a pak stačí jedno gesto a … no… jiskra.

Gendero

Dochy: Tak já myslel, že se řeší snad vztah ne? Málokdo ho hledá a tím, že udělám špatnej úsměv, tak se ta ženská rozhodne jinak? To je dobrá kravina, ale ať pak nepláčou, že nemůžou najít někoho na vztah, když jsou snad všichni úplně vadní

Dochy

Ale ono to k tomu patří. Pokud chceš mít založit rodinu, nestačí aby měla ucházející obličej a byla rozumově kompatibilní. To bych pak mohl chtít založit rodinu s kolegou z práce (cca polovina tyhle „základní“ parametry splňuje 😉 ale s nima půjdu klidně na pivo, ale nic víc. (že by z toho ani fyzicky rodina být nemohla je jiná věc – to teď také neřešíš)

Gendero

Kazatel: Takže se řeší vzhled?

Dochy

Řeší se celkový dojem, vč. signálů, které člověk nedokáže vědomě postřehnout. mimika, gesta, vůně,…

Gendero

Porad mi nikdo neodpovedel na otazku. Tak jinak? Kdyz mam stejne chovani ve zpravach i volani, tak v cem bych mel byt pri osobnim setkani jiny?

Gendero

Nikdo neodpovedel na otazku, takze jako by tu odpoved zadna nebyla

elkon

Že jsi nepochopil odpověď paula1 je tvůj problém. Odpověď přesně vystihuje na co jsi se zeptal. Není potřeba psát román, aby to vystihlo podstatu.