gumadus

Co mám udělat s NTB, když pořád zamrzá a způsobuje problémy?

Zdravim co mam provest s NTB kdyz porad zamrza . Pise NEODPOVÍDÁ nebo strasne dlouho trva prechod mezi slozkami nekdy az 30vterin kolikrat to clovek vzda a vypne to..windowsi mam 10

Nejlepší odpověď
aliendrone

Nejpravděpodobnější možnosti:

  1. Systém je zanepráznděn úlohami či službamí na pozadí – ty nepotřebné ukonči a nadále je nespouštěj (pohlídej si jejich autostart).
  2. Systém běží na staré plečce, která neodpovídá systémovým požadavkům. (málo RAM, slabý procák, nemáš SSD apod.
  3. HW potíže (přehřátí – třeba v důsledku zasraných chladičů prachem, porucha komponent aj.).
  4. Souvisí s bodem 1 – sosnul sis do NTB nějaký sajrajt a ten ti teď dělá peklo.

Je toho moc, takhle v krátkosti nemá smysl vypisovat všechny možnosti. :)

Další odpovědi
Edison

Fajn, to máš blbý. Otázka končí OTAZNÍKEM. Zkontrolovat vytížení procesoru, paměti i disku.

Kepler

Souhlasím s aliendronem, zejména v bodě 2). Win10 vyžaduje RAM alespoň 2 GB, raději 4. Je tady ještě možnost, že máš datovou paměť skoro zaplněnou, to taky PC výrazně zpomaluje. Takže zbavit se nepotřebných programů a dat, použít CCleaner, defragmentovat disk. Pro příště k odinstalaci používat Revo Uninstaller, který ti vyčistí paměť od všech nepotřebných zbytků, co ti otravují PC. Víc jako SW amatér poradit neumím.

anonym

pokud na svém počítači nemáš alespoň 2 GB RAM je chybou tam vůbec dávat windows 10, na stroj s méně než 2 GB RAM (optimálně však více než 4 GB) patří nanejvýš staré windows XP (bohužel tedy už s ukončenou podporou) nebo ještě lépe systém LUBUNTU který je nový, má plnou podporu výrobce jeho poslední verze vyšla tento rok v říjnu a je optimalizován právě na co nejnižšší náročnost na velikost RAM a spokojí se i s 1GB. viz https://lubun­tu.net/