zjentek

Není tohle jen dalším zločinem proti přírodě?

Již delší čas si všímám, že v rámci zeleného šílenství je nyní nově mnoho nádobí, nástrojů a dalších pomůcek běžné domácnosti, kompostovatelných. Za všechny jen zubní kartáčky a cofee mugs, ale jak víme, je toho mrtě. Tak jsem se na ty kompostovatelné plasty podíval. Ukázalo se, že drtivá většina z nich obsahuje kromě základní suroviny jako je drcený cedr, kokos, bambus, taky polypropylen. Bez něj ta lisovaná hmota jen třeba na nějakým škrobu pohromadě držet nebude, to je marný 🤷‍♂️

Takže otázka zní, zda není dalším environmentálním zločinem, když teď nově paničky v dobré víře zahazují tyto produkty do kompostu/hnědé popelnice, místo žluté popelnice. Protože hlínu „vyrobenou“ z tohoto kompostu si samozřejmě v řetězcích koupí zpět, domů do zahrádky 🤷‍♂️

Odpovědi
Drap

Svým způsobem je. Pamatuj že plátí a bude platit i nadále, že ekonomika vždy vyhrává nad ekologií.
Vše je to právě tak dobré, jak se to hodí ideologii, bez přemýšlení a hodnocení následků. Dnes jsem náhodou četl, jak diplomaté z Rady Evropy, cestovali . Díky tomu, že Rusy nikdo nechce, tak letadlo letělo do Švýcarska pro ně, místo tří hodin, hodin devět, protože muselo obletět celý kontinent. Zpátky to samé. Jakou nechá dvánáct hodin letu na víc uhlíkovou stopu a jaký to má následek na životní prostředí, nebudu ani počítat.

paul1

Polypropylen (PP) by měl být neškodný. Asi je problém vymyslet nějaké neškodné pojivo.