Avatar uživatele
annas

Není to divné 1?

Nabudindes uvažoval o Slovenech a Slovácích. Jeho úvaha je správná. Pojmenování Sloven existovalo asi do 14. století, od tohoto data se objevuje pojmenování Slovák.
Vložila jsem tuto otázku kvůli tomu, že ne všichni sledují starší otázky.

Slovin+ec je vlastní jméno příslušníka národa odvozené od základu Slovin(sko) příponou ec – podobně Japon-ec, Lapon-ec.

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:2-YfC8LP5XAJ:www­.skyscraperci­ty.com/showthre­ad.php%3Ft%3D1­063791%26page%3D30+Slo­vinec+x+Slov%C­3%A1k&cd=13&hl=cs&ct=cln­k&gl=cz

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 10Pro koho je otázka zajímavá? panenka, annas, anonym, Jahoda, anonym, dudu, vagra, nabubindes, anonym, gagaga před 5019 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
vagra

Cituji z velice zajímavé diskuze:
…V tom, ako sa zo slova Slovän/Sloven vyvinulo slovo Slovák, majú jazykovedci dosť jasno. Pôvodné pomenovanie Slovenin prešlo zmenou, v dôsledku ktorej od neho odpadla koncovka -enin, a nahradila ju dvojica zakončení -an, -ák.
........Jednalo sa o všeobecnú zmenu v slovách, napríklad Pražanin sa takto zmenilo na dvojicu slov Pražan, Pražák, Slezanin na Slezan, Slezák, Poľanin na Poľan, Polák.A Slovenin na Slovan, Slovák......

Z mého laického pohledu- má pravdu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

mohou být jen rádi, v angličtině podst. jméno „sloven“ znamená coura, špindíra nebo lajdák ;{)>

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Vagro, já jsem si vzpomněla, že jsme o tomto pojmenování kdysi diskutovali. Jenže už jsem zapomněla detaily, takže jsem hledala.

Napsala jsem Vám vzkaz k Vašemu blahopřání.

před 5019 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
vagra

Annas-odpověď na vzkaz už je tam,kde už dávno měla být.
Děkuji za upozornění-na ten vzkaz bych sám nepřišel.

před 5019 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek