lusy116

Poradíte, co mám dělat, když mi není dobře po kotrmelcích?

Dobrý den. Asi před čtyřma rokama jsme dělali ve škole kotrmelce, asi jen dva. Chvíli se mně motala hlava a pak nic. Druhý den jsem nešla do školy, protože mě bolela hrozně záda, motala se mně hlava a bylo my špatně od žaludku, bylo to něco nesnesitelného. K tomu mám skoliózu. Když jsem říkala, že mám problém s kotrmelci, doktorovi – ortopedovi, tak on mně jen odpověděl: „To já taky…“ Jenže když řeknu učitelce, že bych je prostě dělat neměla, tak řekne, že mám donýst papír od doktora, ale jak, když mně takhle odpovídá? … a co se děje, že mně je po kotrmelcích hrozně blbě? Já je teda teď nezkoušela, protože mě tento týdne hrozně bolej záda a moc nemůžu spát a rupe mi tam… taky nevím, co s tím mám dělat. Vím, že nejste doktoři a na dálku nemůžete soudit, ale prosím o radu… děkuji.

Původní neotázka
Není mi dobře po kotrmelcích

Nejlepší odpověď
orwell

Pokud je to tak, jak píšeš, máš patrně něco s páteří. Já ti věřím, měl jsem kdysi v minulosti blok v krční páteři a úplně mě to složilo. Skončil jsem na zemi po pouhém otočení hlavy. Můj ortopéd mi tenkrát po ošetření dokonce výslovně zakázal dělat kotrmelce a to doživotně! Mě to tedy nijak neomezuje, stejně jsem je nehodlal dělat, tedy dobrovolně. Radil bych ti vyhledat jiného lékaře, který by byl ochoten poslat tě na CT nebo mag. rezonanci, upřesnit diagnózu a doporučit úlevy při TV. V součinnosti s rodiči by to neměl být neřešitelný problém. Rozhodně kotrmelce nedělej! Můžeš si poškodit páteř tak, že budeš mít doživotní následky.

Další odpovědi
Dochy

Domluv se s rodiči. Máte nárok na konzultaci u jiného lékaře (a pak se můžete rozhodnout zda zůstanete u stávajícího nebo zkusíte najít jiného). Také jsem byl nějaký čas osvobozen od kotoulů (konkrétně až do střední školy, kdy školní doktor známý tím, že domu posílal jen simulanty a lidi s horečkou zpět do školy) prohlásil že je to naposledy co mi něco takového píše… (naštěstí mé potíže se částečně zlepšili a hlavně v té době už jsme ve škole dělali většinou jiné věci než kotouly).

Co vím, tak při podobných problémech je na místě osvobození od problematických cviků a rehabilitace zaměřená na problematické partie. Ale nejsem lékař ani neznám konkrétní případ.

Drap

Pravidelně je trénuj. Pokud ortoped nic nezjistil, bude chyba asi v tobě. Pokud se ti nelíbí názor ortopeda, najdi si jiného.

ivzez

O skolióze jistě ví i dětská lékařka a doporučení pro školu může napsat i ona.

Abych ale pravdu řekla, myslím, že nás „lakuješ“ – pochybuji totiž o tom, že by
tví rodiče situaci čtyři roky neřešili…

lusy116

ivzez co jaké 4 roky ? já jsem psala 4 měsíce

ivzez

I kdyby to byly „jenom“ čtyři měsíce, je to moc na to, aby tví rodiče situaci neřešili. (Nebo jsi jim nic neřekla?) Mohl to být jenom nějaký momentální problém, ale bez vyšetření u lékaře se dál nedostaneš.

lusy116

já to rodičům řekla a šli jsme k tomu ortopedovi a on mě řekl to co jsem psala,a překlepla jsem se omlouvám se,chtěla jsem napsat 4 měsíce

ivzez

„Asi před čtyřma rokama jsme dělali ve škole kotrmelce…“

A příště až budeš chtít poradit, bylo by dobré na odpovídající reagovat slušně → i v případě, že by se přehlédli nebo v něčem zmýlili. Uvědom si, že se ti každý snaží nějak poradit, věnuje ti svůj čas, přemýšlí, co by ti mohlo pomoci, …

Nad radou obrátit se na dětskou lékařku už ses zamyslela?
Mé dceři psala doporučení na školní TV ona.

lusy116

drap jak je ale mám trénovat když mě den ponich je hrozně blbě minule až na omdlení ?

Alesh

párkrát omdlíš a dají ti pokoj, neboj 🙂