zjentek

Neměli bychom znovu otevírat malé večerky, stánky a prodejní okénka, v rámci pandemie koronaviru?

Anebo i samoobsluhy, ovšem takové, kde by se dalo nakoupit na jedno nadechnutí? Lidé by si při tomto scénáři nakupovali jen ty potraviny, které k životu potřebují. Děkuji.

A ještě podotázka – domníváte se, pokud by podnikaví lidé z celé ČRd založili na sítích třeba skupinu, kde by se dohodli na znovuotevírání podobných potravinových podniků, což by zrealizovali a které by následně po ČR rozeseli, že by nyní, v časech „kovídka“, byl tento počin schopen třeba i „POLOŽIT“ nadnárodní řetězce s potravinami?

Nejlepší odpověď
Drap

Dobrý nápad. Ovšem podnikaví lidé z ČR do toho v žádném případě nepůjdou, protože ví, že malé prodejny , obzvláště ve velkých sídlech nemají díky cenám šanci přežít, a ještě mít nějaký slušný zisk. Položit velké řetězce je pro takovou skupinu nemožné a řetězce sou schopny se rychle a efektivně přizpůsobit, pokud je to třeba. Covid, nekovid, v první řadě jde vždy o peníze.

Další odpovědi
quentos

Moment, dyť jsou otevřené…

elkon

Ty prodejny jsou stále otevřené, asi se ti něco zdálo.

jáára

To už vyřešili Vietnamci, ne? Fakt do Kauflandu nechodím…

zjentek

Quentos, elkon: U nás ne. U nás to veškeré večerky, stánky a velmi prospěšná „okénka“ bávno vzdali. Řetězce zareagovali tak, že prodloužili otevírací dobu do pozdních hodin. Nevím, jak ve zbytku okolní Prajzké, ale tady v hlavním městě máme příliš řetězců a okýnka a večerky prostě nemáme, no… bohužel všechny zkrachovaly a že jich bylo… soukromý sektor, BEZOHLEDNĚ toužící po TRŽNÍM HOSPODAŘENÍ, se těmto pracovitým lidem BEZOHLEDNĚ vysmál přímo do xichtu. Znovu zde musím připomenout problém, který sužuje a zahubí lidskou civilizaci: známe hranici chudoby/BÍDY, ale NEZNÁME HRANICI OPAČNOU!