zjentek

Neměl by význam slova lockdown značit spíše prolomení uzamčení/uzavření?

Nevím, nějak se mně to slovo nehodí do souvislostí, v kterých ho používají.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Neměl. To slovo je přesné, proto ho přejala i ukecaná čeština. Prolomení uzamčení je “lifting lockdown”.

Další odpovědi
JežíšKristus

Lockdown je pro celoplošnou karanténu vhodný výraz.
Úplně ale nesouhlasím s používáním tohoto výrazu i ze strany vládních činitelů. Já osobně nemám s angličtinou problém, ale vůči starším občanům, nebo obecně lidem, kteří nezvládají angličtinu, mi to přijde neférové a nelogické. Český stát by se měl vyjadřovat česky.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

JežíšKrišnus SOUHLAS! Ale… tahle země není pro starý!