Mili @

Nemáte nějaký super rychlý recept na závin????

Jedno, jestli jablkový nebo tvarohový…
Doplňuji:
Dědo Loudo, já chci tu buchtu upéct sama a chci, aby chutnala…
Mám sice pár receptů, ale halt něco rychlýho by se sešlo…!!!!

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Uhňácat těsto, rozválet, naplnit, upéct, spořádat. Jestli se to podaří, bude nejrychlejší ta poslední fáze.
Pro ještě větší urychlení: těsto se dá koupit hotové.

Další odpovědi
panenka

Já si rozválím listové těsto napním jablkama posypu trošku skořicí cukrem zabalím potřu vajíčkem a peču v troubě
Doplňuji:
naplním omlouvám se

dagry

Jak píše panenka, nejrychlejší způsob přípravy štrůdlu je opravdu z listového těsta. A je jedno co se dá dovnitř. Ale takové tvarůžky se slaninou, cibulkou, zeleninou a zalité vajíčkama, to je taky lahoda.
Doplňuji:
A samozřejmě touto směsí naplnit ty štrůdly, tak za tepla i studena opravdu moc dobré pohoštění k vínu. Vrch se potře vajíčkem a posype třeba paprikou, chilli nebo hrubou solí.

venkovan

Při cestě v obchodu okolo závinů zabalených v nějakém plastu tento balíček hodit do koše.
Neřeším otázku chuti, ale rychlosti.
Nebo velký plátek šunky, uzeného apod, na to několik slabých koleček jablek, pomazat křenovou pomazánkou či samotným křenem, dát další plátek šunky, dát trochu nějaké hořčice, plátek šunky, plátky jablek či česnekové tvarohové pomazánky, vše zabalit, strčit do pusy a kousat. Při dostatečné vrstvě křenu utírat slzy, lapat po dechu, zjiš´tovat kudy vedou dutiny v hlavě. Závět by měla být napsána předem, potom už čas není a nebo dědictví dle zákona.

johana 56

Závin bez kynutí-25dkg mouky,kostka tvarohu,2 žlou­tky,2dkg droždí,6 lžic mléka,2 kostky cukru.Zpracujeme těsto,dáme libovolnou náplň a pečeme.

hanulka11

mám tu pár receptíků na štrůdlíky snad si vybereš dle chuti já dělám ten plzeňský

http://www.ema­il.cz/getAttachmen­t?session=%89%3Bl%9­5s%A5%C83%C3%80%5E%8A%CB­%DB%E0%E0%1BXL0q%E4%A8%D­3%BD%C3%9D%A0A%5D_%F9%09­%7D.%AAA%24%F0%B8%0­8%039-%D1%F0W%D3%03­8V%18%0F%7EPl%21a-%AF%C06%5D%BC­%F5%1C9%01%11%B5%B3%06%3­E%F3%B3%84%99an_%05p%99%­23%A1N%A6%8C%94%3Cj%AD­D%A8%92%E8Z%E­E%2B%FB%07%2A%92%C7E%87%­C0%1A%8C%D5%AD%F7%F8%01%­FF%7C%C6%15%1B%8Dk%89H%1­4%94%99%23%1D%25%3C%F3%F­0J%D2%AB%00