loosi

Nemá někdo měřák na elektiku od PRE? Ten starší, potřebuju poradit s nastavením…ná­vod! Dík

Doplňuji:
Nemyslím elektroměr,ale krabičku kterou rozdávali v PRE na zjištění spotřeby…

Nejlepší odpověď
anonym

ad mosoj, nejspíš myslí ty digitální měřiče spotřeby do zásuvky na jednotlivý odběr. Sice má také charakter elektroměru, ale není cejchovaný ani plombovaný, elektroměr je zažitý jako pojem hlavního měření na přívodu pro byt s jištěním v RE (elektroměrový rozváděč).
Různé typy jsou i v prodeji za cca 200–300 Kč.

Další odpovědi
mosoj

A co to měří ?
Zřejmě máš na mysli elektroměr !!!
Co kdyby jsi uvedl alespoň typ !
Doplňuji:
„Krabičky“ mám doma dvě. Ale bez udání typu ti moc nepomohu.
Bez manuálu by jsi měl bez problémů odečíst
napětí, okamžitý proud, okamžitý příkon, max proud a s trochou námahy i spotřebu v Kwh.
Což by mělo pro informaci stačit.
Na nastavení tarifu a počítání v korunách se ale bez manuálu neobejdeš.

tom004

Zřejmě máš na mysli digi měřič okamžité spotřeby.Na displeji lze zobrazit napětí sítě,frekvenci,pro­tékající proud a okamžitou spotřebu ve wattech.U těch lepších se dá nastavit i spotřeba za nastavený časový úsek.Jestli správně chápu,že nějaký takový máš,tak ho nafoť a pošli odkaz,nebo napiš jaký máš typ.Štítek by na něm měl být.

Mapel

Uveď přesně označení a v práci se mohu mrknout, zda tam něco nemám.

Michal Kole

třeba v eshopu elima si to kupte http://www.eli­ma.cz/obchod/in­dex.php?cPath=355_905