Avatar uživatele
annas

Nelezou vám někdy nervy na nervy? Znáte některá úsloví či spojení, v nichž „nervy“ hrají roli? Nebo která používáte?

Jak „nervy“ vidí např.

Berthold Auerbach: „Které věci jsou na světě nejlepší? Zdravá krev, zocelené šlachy a silné nervy.“

nebo

Jan Sobotka: „V politice jsou prospěšnější pevné nervy než pevný charakter.“

Obrázek
https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2016/08/05/01/11/wor­dpress-1571341_960_720.jpg

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 10Pro koho je otázka zajímavá? vagra, johana 56, pusinka50, Drap, fcoop, redy, briketka10, gecco, 1jirka22, Anemone před 2602 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
pusinka50

Odpoveď byla označena jako užitečná

„Co nám nejvíc leze na nervy nejsou ironické poznámky druhých, ale naše neschopnost na ně odpovědět.“

„Někteří lidé si myslí, že mají dobré srdce, a zatím mají jen slabé nervy.“

Mně moje nervy kolikrát hodně lezou na nervy. Úplně klidně bych se bez nich obešla. Jsou jenom pro zlost.
🙂

Upravil/a: pusinka50

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?annas Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Nervy na dranc. Ocelové nervy. Trhá mi to nervy. Jsem z toho na nervy.Mám nervy na pochodu.Brnká mi na nervy.Ujely mu nervy.
Nervy jsou v našich představách něco imaginárního. Všechna tato slovní spojení, vyjadřují nějaké emocionální vychýlení od normálu. Neni snad člověka, kterému by se nikdy nestalo, že mu takzvaně ujely nervy v nějaké nestandardní situaci. S výroky asi budu muset souhlasit. U prvního spojením spojení všech tří věcí je velmi výhodné pro život. U druhého to tak skutečně je snad u všech politiků.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Chytit nerva je opravdu na nervy. Viděl jsem kreslený vtip jak chlápek s kýblem v ruce vchází do ordinace s nápisem „NEUROLOG“. A strašně se mi líbí aforismus od Vladimíra Renčína: „… a najednou přede mnou stres! Tak se otočím – a za mnou frustrace! Tak jsem prchnul do hospody". Takže se stresovým situacím vyhýbám jak jen to jde.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gecco

Nervi mi nervy…!
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… v obrázku máš hrubku: má bejt NERV (viz odkaz:https://www.vla­da.cz/cz/ppov/­ekonomicka-rada/narodni-ekonomicka-rada-vlady-51371/) , ti někomu lezli na nervy …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

Mě jdou na nervy sousedi, kteří jsou sami na nervy.

A přísloví mám jen jedno okopírované, které mi
přišlo k smíchu :)

„Nervy z hedvábí, srdce z vosku a hlavička ze železa, to je základ struktury ženy.“
Johann Nepomuk Nestroy

Zdroj: http://citaty­.net/autori/jo­hann-nepomuk-nestroy/?q=23675

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Ad Mc Merkurion,

ptala jsem na nerv (nervy), anglicky na obrázku (podle doporučeného odkazu adminů) NERVE, nikoliv na NERV.

Navíc odkaz, který jste vložil, je nefunkční. Takže rádoby pokus o vtip nevní na místě ani v souladu s otázkou.

před 2601 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

pusinko, to bys nevěřila jak trefné odpovědi mě napadají na blbé kecy jiných. Ale většinou až za chvíli, druhý den a někdy i později. To bys nevěřila jak se kochám nad představou, jak se svíjejí pod mou ubíjející logikou! 🙂

před 2602 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
pusinka50

Kepler: věřím ti to! Sama to mám úplně stejně. Nedokážu odpovídat „profesionálním“ rýpalům. Oni si nemístně a drze rejpaj, chechtaj se jako blázni, ač mě to vůbec vtipné nepřipadá a já jim to nedokážu stejně blbě drze vrátit. A ne, že mi to nepřipadá vtipné, že se to týká mě, ono to rýpání opravdu nemá s humorem pranic společného. A pak až později mě napadají odpovědi, to už je pozdě… 🙂

před 2602 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek