annas

Nelezou vám někdy nervy na nervy? Znáte některá úsloví či spojení, v nichž „nervy“ hrají roli? Nebo která používáte?

Jak „nervy“ vidí např.

Berthold Auerbach: „Které věci jsou na světě nejlepší? Zdravá krev, zocelené šlachy a silné nervy.“

nebo

Jan Sobotka: „V politice jsou prospěšnější pevné nervy než pevný charakter.“

Obrázek
https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2016/08/05/01/11/wor­dpress-1571341_960_720.jpg

Nejlepší odpověď
pusinka50

„Co nám nejvíc leze na nervy nejsou ironické poznámky druhých, ale naše neschopnost na ně odpovědět.“

„Někteří lidé si myslí, že mají dobré srdce, a zatím mají jen slabé nervy.“

Mně moje nervy kolikrát hodně lezou na nervy. Úplně klidně bych se bez nich obešla. Jsou jenom pro zlost.
🙂

Další odpovědi
Drap

Nervy na dranc. Ocelové nervy. Trhá mi to nervy. Jsem z toho na nervy.Mám nervy na pochodu.Brnká mi na nervy.Ujely mu nervy.
Nervy jsou v našich představách něco imaginárního. Všechna tato slovní spojení, vyjadřují nějaké emocionální vychýlení od normálu. Neni snad člověka, kterému by se nikdy nestalo, že mu takzvaně ujely nervy v nějaké nestandardní situaci. S výroky asi budu muset souhlasit. U prvního spojením spojení všech tří věcí je velmi výhodné pro život. U druhého to tak skutečně je snad u všech politiků.

Kepler

Chytit nerva je opravdu na nervy. Viděl jsem kreslený vtip jak chlápek s kýblem v ruce vchází do ordinace s nápisem „NEUROLOG“. A strašně se mi líbí aforismus od Vladimíra Renčína: „… a najednou přede mnou stres! Tak se otočím – a za mnou frustrace! Tak jsem prchnul do hospody". Takže se stresovým situacím vyhýbám jak jen to jde.

gecco

Nervi mi nervy…!
😉

Mc Merkurion

… v obrázku máš hrubku: má bejt NERV (viz odkaz:https://www.vla­da.cz/cz/ppov/­ekonomicka-rada/narodni-ekonomicka-rada-vlady-51371/) , ti někomu lezli na nervy …

briketka10

Mě jdou na nervy sousedi, kteří jsou sami na nervy.

A přísloví mám jen jedno okopírované, které mi
přišlo k smíchu :)

„Nervy z hedvábí, srdce z vosku a hlavička ze železa, to je základ struktury ženy.“
Johann Nepomuk Nestroy

Zdroj: http://citaty­.net/autori/jo­hann-nepomuk-nestroy/?q=23675

annas

Ad Mc Merkurion,

ptala jsem na nerv (nervy), anglicky na obrázku (podle doporučeného odkazu adminů) NERVE, nikoliv na NERV.

Navíc odkaz, který jste vložil, je nefunkční. Takže rádoby pokus o vtip nevní na místě ani v souladu s otázkou.

Kepler

pusinko, to bys nevěřila jak trefné odpovědi mě napadají na blbé kecy jiných. Ale většinou až za chvíli, druhý den a někdy i později. To bys nevěřila jak se kochám nad představou, jak se svíjejí pod mou ubíjející logikou! 🙂

pusinka50

Kepler: věřím ti to! Sama to mám úplně stejně. Nedokážu odpovídat „profesionálním“ rýpalům. Oni si nemístně a drze rejpaj, chechtaj se jako blázni, ač mě to vůbec vtipné nepřipadá a já jim to nedokážu stejně blbě drze vrátit. A ne, že mi to nepřipadá vtipné, že se to týká mě, ono to rýpání opravdu nemá s humorem pranic společného. A pak až později mě napadají odpovědi, to už je pozdě… 🙂