Nejvzacnejsi luzni lesy v Evrope,proc museli zmizet?Diky

Doufam,ze prales Boubin prezije!

Nejlepší odpověď
annas

Kdysi to byly nejvzácnější lužní lesy v Česku, jedinečné v celé Evropě. Pak je bezohledně schlamstl betonový chřtán obřích novomlýnských nádrží.

Zločin proti přírodě pod Pálavou na Břeclavsku.

Článek je příliš dlouhý, proto více ve zdroji:

Doplňuji:
Jen doplnění k Venkovanově odpovědi: Na Olomoucku jsou rozsáhlé lužní lesy v Litovelském Pomoraví, chráněné krajinné oblasti.

Zdroj: http://cestova­ni.idnes.cz/ig­cechy.asp?r=ig­cechy&c=A051208_121947_ig­cechy_tom

Další odpovědi
poa.li

Kvůli místu pro tovármy, zamezené záplavám – člověk. I prales boubín mi připadá jako monokultura vysazená člověkem, ale starší.

led

Otázku treba položiť na ministerstvách funancií, výstavby, životného prostredia, priemyslu.
Je to otázka krátkodobého pohľadu na rýchly zisk

venkovan

Boubín není lužní les jako takový, možná v něm někde okolo potoků budou malé enklávky horských lužních lesů. Přežít by měl, ale mám pocit, že to není zcela původní les, že do vyhlášení jeho ochrany jeho majitelem tak se v něm normálně kácelo a sázelo. Takže bychom mohli říci, že Boubín je prales blízký původním pralesům.
Pravý lužní les najdeme zejména v nivách větších vodotečí (řek), kde se každoročně při jarních a letních povodních rozlévá voda. Skladba lužního lesa je daná také vlastnostmi dřevin měkký luh – dřeviny které jsou převážně krátkověké, ale dobře regenerují (vrby, topoly, lípy …), tvrdý luh dřeviny s menší regenrační schopností, které také nesnášejí dlouhodobé záplavy, ale mají celkem kvalitní dřevo (dub, jilm …).
A proč zmizely – potřeba luk, polí, odvodnění krajiny protože v lužních lesích, napřímení vodních toků atd. V tom není třeba hledat nějakou vědu. Poslední kvalůitnější lužní lesy jsou u nás na Moravě v okolí Břeclavi (Lanhoště), nad Olomoucí, Liblický (?) luh na Labi, apod.

Zdroj: život

fofbal

Za zmizení Lužních lesů může naše společnost děkovat reformním krokům dle SSSR. Tehdá naši mocní a chytří straníci se předháněli abychom se zavědčili našem bratu a tohle z toho vyšlo. Ostatně, podívajte se na území Ruska, Ukrajiny a Moldavska.

Radek Maxim

Protože si lidi neuvědomují co dělají a jaké to má pak následky.!!
www.luznilesy.eu