Vejunka 1

Nejúrodnější půda je černozem, nebo hnědozem?

Nejlepší odpověď
Kepler

Černozem.

Další odpovědi
Agneta

Přece černozem na Ukrajině, to ví každý:DDD

Takže když je Ukrajina už 20 let nejchudší zemí v Evropě – tak to musí být něčím jiným:DDD

Andyska008

Od nejsvětleší půdy po nejtmavší půdu. Černozem : )

UltraFan

Černozem, ale hnědozem taky není na pěstování úplně špatná 🙂 Nejhorší jsou jílovité půdy 🙂

anonym

Vždycky černozem.Nejvíc mně rozčilení lidé, kteří nic nevědí o kvalitě půdy a nejvíc kecají.
Přīklad. Na dálnici chtějí vykoupit pozemky či dát náhradu za ně. Ale nabízejí pozemky nižší kvality (viz Havránková či jinē jí podobné kauzy). A přitom si nikdo z kompetentních činitelů nechce uvědomit co to je bonita půdy. Jak říkali stáří HOSPODÁŘI, JE PŮDA, KDE ZASADĪŠ HRÁBĚ A VYROSTOU TI, A JE PŮDA, KDE KOLIK ZASEJEŠ, TOLIK SKLIDĪŠ.
A pak se lidí rozčilují, že HOSPODÁŘI nechtějí měnit hektar za hektar.

Luxx

z výše uvedených je to černozem

Rokio

Je to černozem.