Cizecek.M

nejúčinnější šampon na vši

holky, už jsem zoufalá, znovu se nám ty mrchy vrátily…všechno jsem vyprala, holkám hlavy probrala všiváčkem a pořád bez úspěchu. už mají chudiny úplně podrážněnou pokožku na hlavě a i lupy z těch šamponů

Nejlepší odpověď
Dochy

Pokud nevadí, že jsme chlap:
Doporučuju paranit – ale ten olej, ne šampon. U nás to vždy zabralo.
(Doporučuje se vzít celou rodinu najednou, ideálně ukecat ke kontrole a příp. kůře i spolužáky) a po pár dnech opakovat

I když naposledy jsme vzali jen jednoho kluka, rodina vyšla při kontrole OK, a jeho povlečení, po týdnu jsem je našli u jeho bráchy tak zas kůra jen u něj a zdá se, že to vyšlo. Ale lepší je všechny najednou a pak zopakovat pro jistotu.

Další odpovědi
Filip84

Pokud nic nezabere, použij tradiční methodu. Je poněkud drastická, avšak na 100% oučinná:

  1. Koupíš kerosen (petroleum).
  2. Koupíš ocet (acetum). Obojí by mělo být koupeno v lékárně!
  3. Hlavu pacientovu potřeš důkladně kerosenem. Následně do kerosenu rovněž ručník, a tím následně ovážeš hlavu pacientovu jako turban.
  4. Turban zabalíš do igelitu a pacient jde takto spát.
  5. Ráno se pacientovi sejme igelit i ručník, a za pomocí vody a mýdla (šamponu) se hlava pořádně umyje (prostě: až není cejtit po kerosenu).
  6. Hlava pacientova se potře octem, nechá se chvíli působit.
  7. Hřebenem namočeným v octě se hlava pacientova velice důkladně vyčeše. Pečlivě se hledají hnídy a češe se tak dlouho, až na hlavě žádná nezůstane.
  8. Druhý večer se therapie opakuje, a ta se opakuje tak často, až pacient žádný vši nemá.

Kerosen je toxický a značně dráždí pokožku, proto se tato therapie nesmí provádět na psech a kočkách, dospělý člověk se zdravou pokožkou hlavy jí však ustojí.

Pokud se nepodaří odstranit všecky vši ani po trojí aplikaci kerosenu a octu, hlava pacientova se oholí.

To je klasická methoda odstranění vší podle dermatologie Antonína Trýba. Antonín Trýb byl vynikající dermatolog, ovšem s ohledem na dobu jeho žití poněkud nevěděl, jak hodně je pro pacienta kerosen toxický. Jednoduše: hodně! Ale nebude-li zbytí, tohle opravdu zabere, ovšem na Tvou zodpovědnost, informace poskytuji pouze per informationem, praktické použití si, případně, konsultuj se svým lékařem nebo lékárníkem.

Lze použít i methodu alternativní, kterou také Antonín Trýb, s ohledem na dobu svýho žití, poněkud nemohl znát: postup je naprosto totožný, avšak namísto kerosenu se užije oleum cocos nucifera (kokosový olej). Je to ověřený tradiční východní medicínou, funguje to velice dobře.

Oleum cocos nucifera funguje na jiným principu, než petroleum.

Petroleum vši deratisuje, prostě chemicky zavraždí – anžto je toxický. Jasně, dobře jim tak, sviním!, ovšem petroleum je toxický rovněž pro fakany i dospělce. Oleum cocos nucifera vši nederatisuje, ale udusí.

Stejně, jako petroleum zavraždí dospělce a nymfy, avšak nezavraždí hnídy, poněvadž ty mají chininovou slupku, oleum cocos nucifera zavraždí dospělce a nymfy, ale hnídy nic. No ale chyninová slupka popraská, pokud se potře octem. Tak proto ten ocet.

Naprosto stejně působí balsamum peruvianum. Působit působí, ovšem nevím, jestli bys si s tím, oproti kerosenu, pomohla. On, sice, není tak toxický, jako kerosen, ale, sorpuje přes kůži, silně zatěžuje játra, proto od jeho preskripce již několik let upouští, není-li nezbytně nutná.

Krom toho je, oproti kokosovýmu oleji, velmi drahý, a ve vodě je nerozpustný. Ono i ten kokosový olej umýt z vlasů bude mlata, počítej s několikerým mytím hlavy a spotřebou šamponu na jednoho fakana, jako na celý pionýrský tábor, ale balsamum peruvianum je, v tomto, ještě horší.

Kokosový olej velmi dobře funguje i na morbus otodectes cynotis (varieta canis vel catis). On má, totiž, balsamum peruvianum jednu bezespornou výhodu, a to je to, že opravdu nevtéká dovnitř ucha, a zároveň ty zákožky spolehlivě udusí. Zákožky spolehlivě udusí rovněž i, např. oleum helianthei, ale kočka, nebo pes, ti nepoleží hodinu na jedný straně v klidu, takže jim to vtéká do zvukovodu, a to není poněkud žádoucí. No, tak kokosový olej je, v tomto, spolehlivý, akorát se jim toho do toho ucha nesmí vrazit věrtel. To, naopak, na hlavu jim toho musíš naťapat, co nejvíc! A nassát tím ten ručník a pořádně tím tu hlavu zabalit a pořádně igelitem! Musíš jim, sviním, prostě odstranit přívod vzduchu, a pak počkat – to je celý příběh.

Bettka66

ahoj tohle je noční můra všech s dlouhými vlasy:( ale mám skvělý tip, kamarádka mi doporučila od alphanova řadu na vši, je tam šampon , maska i sprej a už nebudu kupovat nic jiného, posledně jsem našim holkám hned dávala tyhle produkty a žádná začervenalá kůže nebo lupy, přesně vím o čem mluvíš, měly jsme to stejně jak jsme dávaly x šamponů a chemie během krátké doby

Cizecek.M

tak to moc děkuji, zkusíme, snad to dojde rychle! ta maska by snad měla vlasy vyživit po takovém zásahu

Bettka66

jojo, za chvilku máš doma:) hlavně máš jistotu,že tahle kosmetika nepodráždí pokožku, ale naopak ji zklidní