Katoda

Nejstarší periodická tabulka prvků jako školní pomůcka?

Je tu někdo starší, kdo už měl např. v 70. letech ve škole jako pomůcku periodickou tabulku prvků v podobě A4? Od kdy se u nás v této podobě vydává? Dnes se dá koupit běžně v papírnictví za pár korun. Nejstarší mám z roku 1997, ale zajímalo by mne, zda už v této podobě byla tabulka i dříve. Nemyslím tedy součást učebnice chemie, ale přímo jen tabulku na A4.

Odpovědi
Edison

Ano. Existovaly dááávno i před mým mládím.

dubraro

Periodická tabulka prvků jako školní pomůcka existuje nejméně 140 let. Viz odkaz.

Zdroj: http://extras­tory.cz/vedci-nahodou-nasli-nejstarsi-dochovanou-periodickou-tabulku-chemickych-prvku.html

Kelt

Ano, běžně se to prodávalo v papírnictví. Takových pomůcek bylo a je. Ale nezáleží na tom, co je na papíře, ale aby to člověk uměl použít.

Gus_Fring

Mendělejev ji vytvořil jako pomůcku pro učení. Pokud se nemýlím, tak ji vytvořil roku 1869, takže tu je hodně dlouho.