Avatar uživatele
Registrovaný

Nejsme vypořádáni s bydlením po rozvodu,byt je státní,smlouva je na oba,trvale jsem tam hlášen,ale chce abych sám zrušil

uživatelské právo na byt,odhlásil se z trvalého pobytu,a nechce přistoupit na to,aby mi dala finanční příspěvek na bydlení,a všude mě už odhlásila,třeba s komunálu,tam řekli,že to múže,vyměnila zámek od bytu,a ted jsem se dozvěděl,že Městská část bude nabízet tyto byty ,k odkoupení,přece se toho bytu nebudu vzdávat,jen proto že bývalá to chce jen pro sebe,tohle snad by měl vyřešit soud,když bych podal žalobu.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Po nabytí právní moci, je možno podat návrh na převod užívacího práva. U obecních a "státních" bytů rozhoduje soud podle toho,kdo má svěřeny děti do péče - v drtivé většině ve prospěch matky. Pokud děti nemáte, záleží na tom, kdo měl podanou žádost, na základě které vám byt přidělili. Pokud měl byt jeden z manželů ještě před uzavřením manželství, náleží mu po rozvodu výhradní užívací právo, opět ale na základě rozhodnutí soudu. V rozsudku bývá obsažena klauzule o zajištění bytové náhrady (někdy jen náhradního ubytování, např. ubytovny), dříve toto zajišťovaly národní výbory, dnes to zůstává na tom, komu byt zůstává (vlastníkem je i nadále obec, dokud jej neprivatizuje). Součástí dohody o bytové náhradě může být dohoda o tzv. odstupném, ale ve stávající legislativě není nijak ukotvena. Obvykle je to otázka dojednání mezi právními zástupci obou rozvedených stran.
V případě výměny vložky u bytových dveří, máte právo za asistence policie ČR a akreditovaného zámečníka na jeho odemčení, přičemž pro policii je nutno doložit trvalé hlášení na OP. Náklady na zpřístupnění lze potom uplatnit na bývalé manželce.
U odhlašování smluv je rozhodné na koho je vedena (např. elektřina, kabelová televize, plyn, státní telefon apod.) U telefonu i elektřiny je odhláška podmíněna vlastnoručním podpisem, pokud by to bejvalka odhlásila, musela by zfalšovat podpis. Pak se jedná o padělání úřední listiny, doporučuji obratem podat trestní oznámení, promlčecí lhůta je 2 roky.

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2163
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 928
Zlatý mosoj 677
Zlatý gecco 534
Zlatý led 532
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 399

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.