vita

Lze zrušit rozvod?

Zajimalo by mě jestli žě manželka podala zhruba před pul rokem žadost o rozvod,tak le-li možné to vzit zpět.Lépe řečeno zrušit rozvod.

Nejlepší odpověď
myšpulín

Bude stačit, když manželka napíše na soud dopis – ZPĚTVZETÍ ŽALOBNÍHO NÁVRHU NA ROZVOD MANŽELSTVÍ

Další odpovědi
standa

Pokud je ´rozvodem´ myšlen jen NÁVRH na rozvod, podaný k soudu…, tak ANO, tento návrh lze jednostranně (bez potřebného souhlasu druhé strany) vzít zpět.

Pokud je ´rozvodem´ myšlen pravomocný rozsudek o rozvodu manželství, tak TO zrušit jednostranným úkonem nejde.

Tomik82

Soud vykonal pravomocný rozsudek rozvodu manželství. Dá se to ještě zrušit?