skleněnka

smlouva o bytu

S přítelem se chceme vzít, avšak byt který jsme koupili ještě před svatbou je napsán pouze na přítele, jaká smlouva musí být sepsaná a kdy, abych se i vlastníkem stala já. Jak je to potom s dědictvím/ v případě smrti/, já mám sama dvě děti a on tři.

Nejlepší odpověď
kropitko

Tak ať přítel na vás polovinu přepíše. Pokud ne,tak budete ze zákona dědit jako manželka polovinu domu po jeho smrti a jeho děti se podělí o zbývající polovinu. Vaše děti budou dědit Vaší polovinu po Vaší smrti.
Těžko ale říct kdo z Vás dřív umře,pokud by jste umřela dříve,než Váš muž,tak Vaše děti nebudou dědit nic.(pokud na vás přítel polovinu nepřepíše). Pokud ano,tak Vaše děti budou ze zákona dědit společně Vaši polovinu a manželovi děti jeho polovinu.

Další odpovědi
misicka2310

Něco sem vám našla .

Zdroj: http://galaktis­.cz/clanek/de­dictvi-a-dedicke-pravo/

Jambalaya

Převést polovinu by bylo dobré co nejdříve. No, ale trochu bych popravila Kropítko.

  1. Pokud bude byt pouze vašeho manžela a on zemře, pak nebudete dědit polovinu, jak je psáno v předchozí odpovědi, ale pouze čtvrtinu, neboť všichni dědici dědí stejným dílem.
  2. Pokud budete vlastníkem poloviny, pak po smrti manžela byste dědila čtvrtinu z jeho poloviny, čili byste byla vlastníkem 5/8 bytu, a jeho děti 3/8.
  3. Pokud zemřete vy jako poloviční vlastník, pak vaše děti zdědí 2/6 bytu a manželovi by zůstaly 4/6.