Avatar uživatele
skleněnka

smlouva o bytu

S přítelem se chceme vzít, avšak byt který jsme koupili ještě před svatbou je napsán pouze na přítele, jaká smlouva musí být sepsaná a kdy, abych se i vlastníkem stala já. Jak je to potom s dědictvím/ v případě smrti/, já mám sama dvě děti a on tři.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 5013 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Tak ať přítel na vás polovinu přepíše. Pokud ne,tak budete ze zákona dědit jako manželka polovinu domu po jeho smrti a jeho děti se podělí o zbývající polovinu. Vaše děti budou dědit Vaší polovinu po Vaší smrti.
Těžko ale říct kdo z Vás dřív umře,pokud by jste umřela dříve,než Váš muž,tak Vaše děti nebudou dědit nic.(pokud na vás přítel polovinu nepřepíše). Pokud ano,tak Vaše děti budou ze zákona dědit společně Vaši polovinu a manželovi děti jeho polovinu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
misicka2310

Něco sem vám našla .

Zdroj: http://galaktis­.cz/clanek/de­dictvi-a-dedicke-pravo/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Jambalaya

Převést polovinu by bylo dobré co nejdříve. No, ale trochu bych popravila Kropítko.

  1. Pokud bude byt pouze vašeho manžela a on zemře, pak nebudete dědit polovinu, jak je psáno v předchozí odpovědi, ale pouze čtvrtinu, neboť všichni dědici dědí stejným dílem.
  2. Pokud budete vlastníkem poloviny, pak po smrti manžela byste dědila čtvrtinu z jeho poloviny, čili byste byla vlastníkem 5/8 bytu, a jeho děti 3/8.
  3. Pokud zemřete vy jako poloviční vlastník, pak vaše děti zdědí 2/6 bytu a manželovi by zůstaly 4/6.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek