nika-tata2

Nejslavnější cyklista

Jeden z našich nejslavnějších cyklistických závodníků dvacátých a třicátých let minulého století se nechal tuzemských výrobcem bicyklů naverbovat ke zvláštní reklamní akci. V rámci propagace nového motorového kola absolvoval nonstop jízdu:

Nejlepší odpověď
Luss

Frantisek Haupt
cituji:
reklamní nabídka firmy ES-KA na propagaci nového druhu motokola (kolo s přídavným motorkem). Jednalo se o jízdu z Užhorodu do Chebu, v celkové délce 1000 km a musela být ujeta Nonstop (v celku bez zastavení). František tuto nabídku přijímá. Jízda se zdařila a František Haupt trať ujel za 30 hodin

Zdroj: http://www.fran­tisek-haupt.cz/cyklis­ta.html

Další odpovědi
panenka

Řekla bych že to byl Roman Kreuziger Momentálně nejslavnější český cyklista.