Avatar uživatele
SpiderRoy

Nejpodrobnější vysvětlení pojmu kupní smlouva (tykající se vozidel)

Zdravím,už tu bylo mnoho otázek ohledně kupní smlouvy a vozidla.Mě zajímá,když někdo při prodeji auta,nepožaduje přepis,a stačí mu kupní smlouva.Co to má vlastně za smysl.Vím,že kupující nemusí platit ekodaň.Prodejce a kupující sepíší smlouvu, kupující předá peníze prodávájícímu,ten mu dá zase klíčky a hotovo?Povinné ručení prodávající zruší a kupujicí si musí zařídit nové ? Prodávájící mu dá ještě techničák ne?A co všechno ještě?

Zajímavá 0 před 3372 dny Sledovat NahlásitOdpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Tak jak to píšeš , je auto stále tvoje, a veškerá zodpovědnost za technický stav spadá na tebe včetně toho zákonného pojištěmí !! Povinnost platit zákonné pojištění bude stále na tobě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Ten kdo nepožaduje přepis, neví co činí za nedobro pro sebe. Sice vlastnické právo se všemi povinnostmi a právy přechází na kupce, tedy i odpovědnost za stav vozidla a pojištění, ale za prodejcem bez přepisu budou chodit písemnosti a problémy, bude se muset vyvinit kupní smlouvou.
Každopádně nový majitel, pokud nebude zapsán v techničáku, může být sankcionován, rovněž i prodejce. Páč zákon 56/2001 v § 12 (13) jasně hovoří o zápisu změny.
Sankce může dosáhnout až 30 000Kč. viz přestupkový zákon.
Takže je ve velkém zájmu, aby prodávající minimálně odhlásil (polopřevod) vozidlo na kupce.
Ušetří si s tím mnoho pozdějších problémů.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava