Avatar uživatele
nesnasims

Nejlepší způsob přípravy žampionů?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? dudu před 4501 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
tom004

Připravuji je téměř stejně jako >suwa<. Jenom hlavičky neloupu,před naplněním nechám v páře cca 5 minut,nechám vychladnout,potom naplním,obalím,po­ložím na každý kostičku másla,naskládám do zapékací misky,a v troubě zapeču cca 10 minut na 220°C.Ten čas je orientační,záleží na velikosti žampionů.
Doplňuji:
>suwa<,proč ne.Nás zase od malička babička „upozorňovala“,že to nejlepší,zrovna jako u jablek,je pod slupkou,tak je neloupeme. Kdo ví,jak je to doopravdy. :))

Upravil/a: tom004

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Babe

Já je někdy požírám usmažené k cuketě a bramborám.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Sůwa

Nevím jestli je nejlepší, ale pro mne nejchutnější. Je třeba vybrat žampiony skoro stejné velikosti, oloupat hlavy a nožičky pokrájet na drobno. Ty se podusí na trošce másla, přidá se nasekaná šunka a strouhaný sýr, případně petrželka. Vznikne soudržná hmota, kterou se spojí vždy dvě hlavičky proti sobě a spíchnou se párátkem. Celé se obalí v sýrovém těstíčku, nebo trojobalu a osmaží ze všech stran. Příloha brambory, nebo br. kaše.
Doplňuji:
Já loupu i žampiony (pečárky) nalezené v přírodě, stejně tak bedly, masáky a holubinky, tak mne to doma naučili 🙂

Upravil/a: Sůwa

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MILAN1961

hlavy očistit naplnit ochuceným mletým masem smíchaným s nastrouhaným sýrem,naskládat do zapékací mísy a zapéct před koncem zalít rozšlehanými vejci a potom zasypat strouhaným sýrem,příloha:bram­bory,kaše,hra­nolky nebo opečené brambory,obohu a tatarku,nohy pokrájíme do omáčky nebo polévky.......

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hykam

Větší rozkrojit na čtvrt, menší na půl, podusit na másle, osolit, opepřit a lehce zaprášit moukou.
Výborný třeba k minutkám

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

jím je i syrové do salátu, potom smažené s vajíčkem..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Deli

Tedy, tady jsou kuchaři!
Já bych na tak složitou přípravu neměla nervy. Tak 2× do roka hřešíme a malé žampiony obalím v trojobalu a dám do friťáku. Nezdravé, ale výborné! S brambory a tatarkou…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek