nesnasims

Nejlepší způsob přípravy žampionů?

Nejlepší odpověď
tom004

Připravuji je téměř stejně jako >suwa<. Jenom hlavičky neloupu,před naplněním nechám v páře cca 5 minut,nechám vychladnout,potom naplním,obalím,po­ložím na každý kostičku másla,naskládám do zapékací misky,a v troubě zapeču cca 10 minut na 220°C.Ten čas je orientační,záleží na velikosti žampionů.
Doplňuji:
>suwa<,proč ne.Nás zase od malička babička „upozorňovala“,že to nejlepší,zrovna jako u jablek,je pod slupkou,tak je neloupeme. Kdo ví,jak je to doopravdy. :))

Další odpovědi
Babe

Já je někdy požírám usmažené k cuketě a bramborám.

Sůwa

Nevím jestli je nejlepší, ale pro mne nejchutnější. Je třeba vybrat žampiony skoro stejné velikosti, oloupat hlavy a nožičky pokrájet na drobno. Ty se podusí na trošce másla, přidá se nasekaná šunka a strouhaný sýr, případně petrželka. Vznikne soudržná hmota, kterou se spojí vždy dvě hlavičky proti sobě a spíchnou se párátkem. Celé se obalí v sýrovém těstíčku, nebo trojobalu a osmaží ze všech stran. Příloha brambory, nebo br. kaše.
Doplňuji:
Já loupu i žampiony (pečárky) nalezené v přírodě, stejně tak bedly, masáky a holubinky, tak mne to doma naučili 🙂

MILAN1961

hlavy očistit naplnit ochuceným mletým masem smíchaným s nastrouhaným sýrem,naskládat do zapékací mísy a zapéct před koncem zalít rozšlehanými vejci a potom zasypat strouhaným sýrem,příloha:bram­bory,kaše,hra­nolky nebo opečené brambory,obohu a tatarku,nohy pokrájíme do omáčky nebo polévky.......

Hykam

Větší rozkrojit na čtvrt, menší na půl, podusit na másle, osolit, opepřit a lehce zaprášit moukou.
Výborný třeba k minutkám

briketka10

jím je i syrové do salátu, potom smažené s vajíčkem..

Deli

Tedy, tady jsou kuchaři!
Já bych na tak složitou přípravu neměla nervy. Tak 2× do roka hřešíme a malé žampiony obalím v trojobalu a dám do friťáku. Nezdravé, ale výborné! S brambory a tatarkou…