terousz

Nějaká osoba šíří zfalšované fotografie potravin s odkazem na konkrétní obchodní řetězec. Je evidentní že, údaje, které

je to pomluva?
Doplňuji:
uvádí, jsou nepravdivé. Má na to právo?

Nejlepší odpověď
anonym

Není to pomluva. Je to uvádění klamných (lživých) údajů za účelem způsobení škody fyzické nebo právnické osobě, čili z právního hlediska „klamavá reklama“.
Právo na takové „informace“ žádná osoba nemá a pokud něco takového činí, musí počítat s právními následky svého jednání.
Pokud se jedná o někoho ve vztahu k Vašemu podnikání, podejte na něj bez pardonu žalobu. Ani jako vtip to není správné.

Další odpovědi
terry

Právo šířit nepravdivé údaje nemá, to jsi chtěl/a vědět?
A co dál?
Je to otázka o právu nebo o vyřešení situace?

anonym

A?

I máloktorý (resp. žiadny) reťazec uvádza pravdivé informácie o tom, čo predáva (viď posledná kauza s koníkmi).
Nevidím v tom rozdiel,, jedno i druhé je lož.