Drap

A ptáš se na co? Chceš nám s tím sdělit, že budeme svítit pouze v případě větrných bouří ale to pouze v to případě, že právě nebude porucha na přenosové síti?

Pepa25

Když nefouká a nesvítí, tak vzhledem k cenám plynu elektřinu v Německu vyrábí uhlí (např. v pátek 11.2. v 20h večer bylo z uhlí 40 % německé elektřiny). A to je IMHO hodně špatně.

Zdroj: https://energy-charts.info/char­ts/power/char­t.htm?l=de&c=­DE&stacking=stac­ked_absolute_a­rea&week=06

_Bůh_

Řekněte mi, kdy v severním moři nefouká. Tam fouká neustále. Také proto tam v současné době Německo provádí masivní výstavbu elektráren.
Jaderné elektrárny nejsou obnovitelným zdrojem, nemohou tu být donekonečna, a jsou nákladnější než elektrárny na obnovitelné zdroje.
Jaderné elektrárny jsou pouze mezičlánkem, než se plně nepřesuneme na obnovitelné zdroje.
Větrné elektrárny Německu ušetří miliardy eur, neboť již nebudou energii odebírat od zahraničních dodavatelů (Ruska ani USA).

Beno

Větrná elektřina může být levná. 40€/ MW je dobrá cena. Výroba el. energie v jaderných elektrárnách není také pravidelná. Jsou to neplánované a plánované odstávky. Dukovany JE odstávka 2.bloku od 19.istopadu 2021 do 8. února 2022. Dukovany JE
odstávka 1. bloku od 18.unora do 15.dubna 2022.
Buďme rádi za to, že se do ovzduší nevypouští alespoň takové množství vodní páry a nevyužitého tepla.

cochee

Jakové množství vodní páry? Ják chceš srovnávat množství páry vzniklé chlazením JE s množstvím vodní páry, která se dostane na Zemi do ovzduší přirozeným koloběhem vody? Vodní pára není skleníkový plyn – anebo kam jsi tím vlastně mířil?

Beno

Oxid uhličitý společně s vodní párou více škodí v atmosféře.
https://amper­.ped.muni.cz/gw/s/mac­h/para_o.htm