michulexxx

Nedávno jsem byla na prohlídce, kvůli zcela jiné nemoci než mi nakonec naordinovali.

Nedávno jsem byla na prohlídce, kvůli zcela jiné nemoci než mi nakonec naordinovali. Zjistli že jsem astmatik. Dostala jsem recept na Ventolin, nevíte někdo kolik Ventolin stojí i s receptem?

Nejlepší odpověď
brillant

http://www.mzcr­.cz/leky.aspx

Další odpovědi
anonym

Poprvé čtu, že někomu lékaři naordinovali nemoc. Tu ti snad mohli zjistit, ne? Ventolin jsem před pár měsíci dostala taky, ale cenu bych neřešil, nepamatuju si ji. Pokud ji mermomocí potřebuješ zjistit, dá se to vygooglit.

Drap

V každé lékarně jinak

anonym

Pokud je to na recept, tak stojí 30 Kč. Pokud by byl doplatek i na recept, lékař tě má upozornit.

mosoj

Mám ho doma ale již si nepamatuji kolik jsem doplácel, ale bez doplatku nebyl. Navíc se to dost mění.
Počítám tak do 100 kč á 1 ks i s receptem.
Bez doplatku byl pouze Foradyl. Nyní mám Symbicort ( podobný doplatek) a Berodual k inhalaci do inhalátoru doplatek 200 Kč á 1 ks Kdybych ho bral podle lékařské zprávy vystačil by na 14 dní !.
Zajímavé je, že jediné co mi jde dobře je dýchání. Nicméně mně to pořád předepisují.

da ny

Příčina astmatu bývá nejen z údajně neléčené alergie, ze špatného živ. prostředí, kouření – i pasivního atp., ale především psychického původu !!! (je něco x někdo, co/kdo tě dusí? :))
To astma zjistil praktický lékař nebo odborník = kvalitní Alergoimunolog?
PROČ SE PTÁM? Dcera brala od alergoložky zbytečně 3 roky kortikoidy Symbicort (z čehož má trvalé poškození páteře/možnost výskytu potvrzena proškoleným „lékárníkem“ i ortopedem).
Díky četným virózám měla menší fyzičku a možná kapacitu plic a tedy výkonnost /zadýchaná při školní TV. Spirometrie byla jen nevhodně prováděna ⇒ zkreslené výsledky.
Nový alergolog provedl též spirometrii,prostý test a měsíční měření zapůjčeným přístrojkem. ZJISTIL, že NEMÁ plicní obstrukční chorobu a NEMÁ ASTMA, „jen“ někdy sezónní alergii, na některé ovoce a lísk. ořechy…

pediatr

Ventolin je levný lék. Nejspíše nebudete doplácen nic nebo minimálně a k tomu asi i poplatek. Žádná zátěž.
Doplňuji:
Vsuvka pro da ny (nade mnou)

Je velmi velmi velmi nepravděpodobné (spíše tedy nemožné), že by zmiňovaná měla zjistitelné změny na páteři po Symbicortu. Nesmysl. Kostní změny jsou při dlouhodobém podávání celkových kortikoidů, u inhalačních lze výjimečně připustit změny dost obtížně prokazatelné. Astma je diagnoza převážně klinická. Pokud ho má někdo řádně léčené (např. 3 roky), tak budou vyšetření po léčbě normální, včetně spirometrií. Což se může změnit v průběhu dalších let, kdy se začne opět projevovat.

michulexxx

ocko – Já jsem si neohla vzpomenout na to slovo :D Na můj věk mi dost často vypadávají slova :/