cappuccino

Nechavate pri sekani travy ostruvky pro vcely a cmelaky?

Spousta lidi si zaklada na svem posekanem travniku. Ale poslednim trendem je i neposekana plocha pro hmyz. Myslim, ze je to dobre tema k zamysleni a hlavne priklad pro nase deti.

Nejlepší odpověď
cochee

Nenechávám ostrůvky, sekám méně často, určitě ne každý týden nebo dokonce dvakrát týdně. Mluvím o trávníku kolem samotného baráku. Důvodem zde je částečně nedostatek času, částečně lenost. Samozřejmě na zahradě luční plochy jsou v jiném režimu, potřebuju dělat seno resp. sekat trávu pro králíky na žrádlo, tam musí ta tráva vyrůst. Takže tam se hmyz napase k puknutí.

Další odpovědi
Filip84

Ne. Vedle nás je dost lesů a dost luk, kde se pasou krávy: ať se krmí tam. Já mám stejně na včelí jed silnou alergii, takže se jejich přítomnosti kolem baráku snažím zabránit (krom sršňů, ty jsou neškodné).

Ametyst

Rozhodně ne. Trávník sekáme z praktických důvodů, nejen pro okrasu a “co by tomu řekli lidi”: např. aby se v trávě nedrželi slimáci.

Rocker

Nenecháváme.S naší zahradou sousedí obecní pozemek,který bývá neposekaný,tam se hmyzáci vyřádí.

aliendrone

Bože, to jsou už CELÉ VĚKY, kdy jsem naposledy kosil trávu. Jakožto dostatečně kvalifikovaný jedinec bych to asi tak jako tak přenechal těm mladším, méně kvalifikovaným a využil bych protihodnotou svých skillů ohledně naklepání kosy či opravy nestartujícího traktůrku. ;) :)

Ale jinak díky za info, je to pro mne NOVINKA. Už začínám přemýšlet o tom, jakých ÚŽASNÝCH tvarů bych ostrůvky vysekal. Počínaje prostými kosočtverci až k výšinám křivek různých funkcí, jejich algebraický zápis sice z hlavy nedávám, obecně ale značně přesnou představu o jejich tvaru MÁM. ;) :D :D

elkon

Ne, chci mít úhlednou zahradu, navíc, kolem nás je dost ploch, kde se hmyz nachází. A to, že je nyní trend nesekat trávu, třeba v parcích a příkopech, je tím, že se šetří peníze a okecává se to najednou starostí o hmyz.

paul1

Trávník na dvoře sekáme asi jednou za dva týdny. Na dvoře máme velkou spirálovou bylinkovou skalku, tam se může a drží hmyz. Na konci dvora máme maliny, které pokračují za plotem do zahrady, do obdélníku asi 5×6 m. Maliny necháváme zarostlé (jako v lese), jen mezi nimi je pár cestiček na sběr plodů. Ideální místo pro hmyz, maliny rostou pod velkou jabloní, takže netrpí vysýcháním ani palčivým sluncem. Tento rok to ale moc nepomohlo, sucho bylo enormní, část malin jsme sklidili v pořádku, zbytek – rostou nám rovnou sušené 😁.

cappuccino

elkon: ale ono to neni najednou. Treba ubytek vcel je celosvetovy problem a vcely se nedaji nicim nahradit. A s ubytkem hmyzu souvisi i ubytek jinych zivocichu, treba ptaku. Myslim, ze v Cechach na tom jeste nejsme tak spatne ale v jinych zapadnich zemich uz je to alarmuujici.

Ametyst

Aliendrone: Tobě bych nedala do ruky ani srp. Dobře že to takhle zůstane.:-)))

aliendrone

Ametyst>>> Ty jsi na mě zlá holčička! Takhle potlačovat touhu po expresivním vyjádření mých umělelckých ambic! A takhle to mám už odmalička celý život, to se pak nikdo nemůže divit, že ze mne vyrostl humpolácký křupan, jen zlehka potažený glazurou etikety a obecně dobrých mravů. Která je ostatně vidět jen velmi zřídka a spíše za vynucených okolnosti. (chudák mutti, TOLIK úsilí vynaložila, teď se jistě obrací v hrobě) ;) :D :D

Ovšem v tomto případě je to asi DOBŘE, protože jsou i tací (a není jich málo!), kteří by měli neodolatelné pokušení mi k tomu srpu do druhé pazoury podstrčit KLADIVO (díky postupné degradaci intelektuálních schopností v důsledku věku by asi chvíli trvalo, než by mi to došlo) – a to by asi NEPŘEŽIL! ;) :D :D