Elis Pokorná

Nechá řidič autobusu jet mou 13letou dceru samotnou s 30cm psem autobusem bez náhubku?

Bez náhubku už nás nechali jet, ale vždy jsem jela s ní, autobusáci si často na děti dovolují. Na tak malá plemena se prostě náhubky nevyrábí a pes je naprosto ovladatelný. Myslíte, že by ji mohl pustit?

Nejlepší odpověď
briketka10

v uzaviratelném boxu, nebo přepravce ano..
http://www.ha­fici.cz/clanky/psi-pribehy-18/preprava-psu-v-dopravnich-prostredcich-11092/

Další odpovědi
anonym

Pokud řidič nechce porušit předpisy, tak by takovou přepravu psa neměl povolit nikomu natož třináctiletému děvčeti.
Nesnažte se vymlouvat, že na malá plemena se náhubky nevyrábí!
Doplňuji:
Zde si můžete přímo objednat náhubek do dopravního prostředku pro trpaslíka! Přímo tam upozorňují, že tento náhubek není určen pro agresivní psy, ale je určen pro splnění přepravních předpisů.
http://www.pet­special.cz/na­hubky-pro-psy/nahubek-pro-psy-sitka-s-cerny

Ostatně když nemáte náhubek, můžete si snadno obstarat přepravní tašku nebo box.
Někdy postačí alespoň nějaká pevná taška, ve které je psík uzavřen a hlava mu kouká ven. Řidič takové provizorní řešení někdy akceptuje. Pokud ovšem nenarazíte na nějakého nespokojeného spolucestujícího znalého předpisů…
Ne každý je nadšen z toho, že musí spolucestovat v MHD se psem a ne každý má psy rád nebo je toleruje.

arygnoc

Bohemica mi hovorí z duše.
Andre5000 zasa všetko zvaľuje (neberte to doslova) na „zlých cestujúcich“ a rozhodnutie vodiča.

Predpisy sú jednoznačné:

uzavretý prepravný box (žiadne hlava z tašky) alebo náhubok, a to nie len tak kozmetický, ale skutočný (viď nižšie).

Pes môže byť akokoľvek mierumilovný, ale môže sa vystrašiť, zľaknúť sa alebo predpokladať útok (o keď ho bude chcieť len nejaké dieťa pohladiť) a sám zaútočí. A problém je na svete.

Tie predpisy (a nielen tieto) nie sú len pre buzerovanie majiteľov psov. Mať psa znamená byť za neho i zodpovedný (a to znamená chrániť ho i pred stresom vyplývajúcim z prípadných konfliktov, keby niekoho pokúsal).

Verte, že keby ste cestovala so psom bez náhubku, trval by som na tom, aby ste vystúpila a požiadal by som vodiča, aby vás vyložil.

Prečo učíte vlastné dieťa ignorovať zákony (predpisy)?
Vaše …autobusáci si často na děti dovolují… je veľmi, ale veľmi sprosté a arogantné – tí autobusáci totiž majú pravdu a sú zodpovední nie iba za vašeho psa (ak ho odvezú), ale aj za ĽUDÍ – pasažierov.

Andre5000

I v tomto případě jde o bezpečnost cestujících, i malý pes by mohl kousnout. V přepravních řádech většiny přepravních společností stojí, že přeprava při přepravě musí mít pes náhubek. Pokud řidič tento řád dodržuje, psa bez košíku by přepravovat neměl, a je jedno, zda je s ním dítě či důchodce. Představte si, že třeba i ten malý pes někoho rafne, dotyčný to dá k soudu či policii a řidič by se v tom vezl, že nechal cestovat psa proti platným předpisům.