JJp

Navštívili jste či dobře znáte Jižní Ameriku? Ocením pár tipů.

Přítelkyně má možnost 3–4 měsíce studovat v Jižní Americe a nabídka je omezená. Pokud jste navštívili některé z těchto měst a máte jakákoliv PRO/PROTI ať už ohledně bezpečnosti, tamního života či čehokoliv jiného, ocením vaše zkušenosti.

ARG – Corrientes
BOL – Sucre, Cochabamba (pravděpodobně již ze hry)
ECU – Quito (pravděpodobně již ze hry, vysoká nadmořská výška)
CHIL – Santiago
COL – Cali, Medelin
MEX – Pachuca de Soto
NIC – León (pravděpodobně již ze hry)
PER – Aycucho, Lima

Odpovědi
Emefej

Byl jsem 6 týdnů v Chile s krátkými výlety do Peru a Argentiny. Nezaznamenal jsem tam nějaké problémy z hlediska bezpečnosti. Mile mě překvapilo, že většina starších Chilanů si pamatuje na naše vystoupení na MS ve fotbale v roce 1962 a také to, že téměř v každém městě nás místní informovali o tom, že u nich někdo původem od nás žije.

Nemile mě překvapilo to, že ze Santiga do Punta Arenas jsme letěli nejméně 70 let starým letounem DC3, který byl ve stádiu samovolného rozkladu. Druhou věcí, která mě v Chile zaskočila, byla několikahodinová kontrola dokladů a prohlídka všech zavazadel pod namířenými zbraněmi na hranicích Chile-Peru. Když jsme se za 4 dny přes stejný přechod vraceli, nikdo tam nebyl a projeli jsme bez zastavení.

anonym

Ano naštívil jsem ARGENTINU byl jsem tam 7měsíců poznal jsem Provincie: Buenos Aires, Santa Fe, Córdoba, Entre Ríos, Mendoza, Misiones, Tucumán, Chaco,San Juan, Santa Cruz, jinak má ARGENTINA výbornou Argentinskou kuchyni i Argentinské nápoje i hudbu i pohostinné obyvatelstvo a i výborné klima co se týče bezpečnosti v Argentině tak je Argentina je jednou z nejbezpečnějších zemí Jižní Ameriky. Rozhodně se ale nedoporučuje navštěvovat chudinské čtvrti a odlehlá předměstí, kde turistům hrozí přepadení či okradení. V poslední době se často vyskytují také ozbrojená přepadení. Velké nebezpečí hrozí především při výběru peněz z banky, zloději si vás vytipují a později okradou. Neustále si dávejte dobrý pozor na kapsáře, zejména v dopravních prostředcích a na místech s velkou koncentrací osob. Nenoste zbytečně viditelné šperky a mějte u sebe vždy jen potřebný obnos peněz. Peněženku nenechávejte v zadní kapse od kalhot a ženy v kabelce. Cenné věci mějte vždy při sobě, nejlépe ve vnitřní kapse bundy. Velmi časté jsou únosy osob za účelem výkupného a znatelně roste i počet krádeží aut. Bezpečnostní situace v zemi je velmi nevyzpytatelná! http://argenti­na.svetadily.cz/in­fo/ ✊✊

Zdroj: www​.argentina­info.cz/argen­tina.php