Avatar uživatele
Registrovaný

Návrat po RD do zaměstnání

Pracuji u dlouholetého zaměstnavatele na rod.dovolené. Jedná se o práci na 24 h. týdně a jako prac. smlouvu jsem obdržela dodatek ke stávající prac. smlouvě na HPP, kde je uvedena změna pracovní pozice a nižší mzdový výměr (zákl.měs. mzda o 4.000 Kč méně). Prosím Vás o informaci, zda mne zaměstnavatel po návratu z RD do zaměstnání může nutit pracovat za snížený plat a na prac.pozici, dle dodatku ke stávají prac.smlouvě, která byla výhodnější. A jaké nároky bych měla, pokud bych práci, kterou vykonávám na RD dělala i po ukončení 3-leté RD až do nástupu dítěte do MŠ. Z jakého základu by se vypočítávalo případné odstupné ? Děkuji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Pokud v "dodatku" k pracovní smlouvě nejsou zmiňované úpravy (změna prac.pozice, zkrácení úvazku a nižší plat) omezeny nějakou dobou určitou, tak tyto nové podmínky jsou platné spolu s pracovní smlouvou na dobu neurčitou.

Postup zaměstnavatele je tedy po právní stránce správný... (nehodnotím lidskou stránku věci a případný subjektivní přístup zaměstnavatele)

Nároky, které vám budou vyplývat ze sníženého pracovního úvazku, by měly být úpúlně stejné jako při nesníženém úvazku, vyjma toho nejdůležitějšího, a to mzda.

Případné odstupné se bude vypočítávat z posledního čtvrtletí před vznikem nároku na odstupné a nepochybně ´základem´ pro stanovení průměrného výdělku bude ta snížená mzda.

Upřímně řečeno, já na postupu zaměstnavatele i na vašich budoucích nárocích (pohledem nestranného diváka) nic zvláštního nevidím.

A pokud zaměstnavatel nemá důvody, aby vyhověl vašemu požadavku na ´původní´ pracovní podmínky a uzavřel s vámi novou DOHODU..., tak se na něj sice můžete zlobit, ale to je tak asi vše co můžete :-(

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Pokročilý

Bohužel vám zaměstnavatel odstupné určitě nedá.S takovím jednáním zaměstnavatele to nečekejte.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

standa

To NickD:

Upřímně míněná rada - zkuste odpovídat na jiné otázky než z oblasti pracovního práva :-)

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2164
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 929
Zlatý mosoj 677
Zlatý gecco 534
Zlatý led 532
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 399

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.